środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Dzień Zaduszny. Wspomnienie o ks. Janie Blicharzu [']['][']

W styczniu b.r po długiej chorobie odszedł do wieczności wieloletni proboszcz parafii p.w św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wieniawie oraz Honorowy Obywatel Gminy Wieniawa, śp. ks. Kan. Jan Blicharz. W Dniu Zadusznym wspominamy i dziękujemy za jego zasługi dla całej społeczności Gminy Wieniawa oraz polecamy Bożemu Miłosierdziu.

01-11-2017
Awaria telefonów w Urzędzie Gminy w Wieniawie

Z uwagi na awarię centali telefonicznej, niniejszym informujemy, że w ostatnich dniach utrudniony był kontakt z Urzędem Gminy w Wieniawie. Obecnie awaria jest diagnizowana i usuwana. W związku z powyższym, również w dniu dzisiejszym wystąpi przerwa w funkcjonowaniu telefonii w Urzędzie Gminy. Zaznaczam, że możliwy jest kontakt z numerami telefonów bezpośrednio do poszczególnych Referatów. Za utrudnienia przepraszamy

31-10-2017
Spotkanie z rodzicami przedszkolaków

W imieniu własnym oraz Dyrekcji, zapraszam serdecznie wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Wieniawie, na zebranie organizacyjne dotyczące funkcjonowania wspomnianej placówki oświatowej. Zebranie odbędzie się w dniu 02 listopada 2017r., w siedzibie Urzędu Gminy w Wieniawie, o godzinie 18.00, w Sali Konferencyjnej Urzędu.

31-10-2017
Uwaga na silny wiatr, IMGW-BIP i RSO WM wydały komunikaty ostrzegawcze!

Regionalny System Ostrzegania Województwa Mazowieckiego zamieścił następujący komunikat: IMGW-PIB OSTRZEGA: mazowieckie, silny wiatr w dzień i wieczorem 29.10, prędkość w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Poniżej treść komunkatu IMGW-PIB

28-10-2017
Dziś w nocy zmieniamy czas z letniego na zimowy

Dziś w nocy musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00. Tym samym zacznie obowiązywać w Polsce i w większości krajów Europy czas zimowy. W związku z powyższym dzisiejszej nocy śpimy o godzinę dłużej. Mamy nadzieję, że prognozowane wichury, które niesie ze sobą orkan Grzegorz, nie zakłócą tego stanu i pozwolą na spokojny odpoczynek. Kolejna zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca przyszłego roku. Życzymy przy tym udanego i spokojnego weekendu.

Uwaga, przekazujemy ostrzeżenie o silnym wietrze - Orkan Grzegorz

Jak podaje IMGW w Warszawie, nadchodzący weekend przyniesie w Polsce pogorszenie pogody. Orkan Grzegorz w niedzielę i poniedziałek może łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać linie energetyczne. Porywy wiatru będą dochodzić do 120 km/h - ostrzegają synoptycy. Orkan Grzegorz może okazać się równie niszczycielski, co niedawny orkan Ksawery. prosimy o ostrożność i zabezpieczenie obiektów zagrażających bezpieczeństwu

28-10-2017
Samorząd wieniawski wsłuchuje się w głos swoich Mieszkańców

Zachęcamy do lektury artykułu, jaki ukaże się 26 października 2017r. w dodatku Złota Setka Firm Regionu Radomskiego. Ranking największych przedsiębiorstw w regionie radomskim pod względem przychodu. Artykuł już dziś dostępny jest na naszych stronach internetowych. Życzymy wszystkim miłej j ciekawej lektury

23-10-2017
8. edycja Forum Rozwoju Mazowsza

Już 25-26 października 8. edycja Forum Rozwoju Mazowsza, gdzie będzie można przekonać się jak pozyskać i prawidłowo rozliczyć unijne dofinansowanie, w jakich branżach warto rozwijać swoje przedsiębiorstwa i jak zwiększać atrakcyjność i dostępność usług. Organizatorem spotkania jest MJWPU. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

19-10-2017
INFORMACJA DOTYCZĄCA ZADANIA BUDOWY KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI WIENIAWA ETAP I-IV

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wieniawa Etap I-IV dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki, w kwocie 2 593 325, 00 zł.

18-10-2017
INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU USUWANIA I UNIESZKODLIWIANIA AZBESTU NA TERENIE GMINY WIENIAWA

Unieszkodliwianie azbestu na terenie gminy Wieniawa dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 14 396,56 zł.

17-10-2017
 « 1 2 3 4 5 6 7 »  Last ›