Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Ferie w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie

Gminne Centrum Kultury w Wieniawie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach i skorzystania z różnych form aktywności przewidzianych na FERIE ZIMOWE 2016.

W tym sezonie między innymi: eksperymenty teatralne, bitwy lego robotów, ożywianie przedmiotów, turnieje śnieżne i piruety na lodzie! Szczegóły poniżej. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, najlepiej zapisać się od razu, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISY PRZYJMUJEMY:
- w Bibliotece - osobiście lub pod numerem telefonu: (48) 6730005
- w Gminnym Ośrodku Kultury - osobiście lub pod numerem telefonu: (48) 6730062
- przez naszą stronę na Facebooku - wystarczy napisać nam wiadomość: https://www.facebook.com/gckwieniawa/

W poniższym planie znajdują się zajęcia i aktywności uszeregowane w zależności od wieku - od najmłodszych do najstarszych. Wszystkie wydarzenia, oprócz wyjazdu młodzieży na lodowisko są BEZPŁATNE!

ZAPRASZAMY!

WIEK 6-8 lat

- ZABAWNE LABORATORIUM – gry i zabawy - 3.02. i 10.02. (środy) 17:00-18:30
Co to jest laboratorium? Co można w nim robić, żeby było i ciekawie i zabawnie? Jakich odkryć możemy dokonać? Jakie eksperymenty wykonamy na zabawie? Przyjdźcie! To dowiecie się!

- ZGUBIONE-ZNALEZIONE - warsztaty teatralne - 11.02. (czwartek) 16:00-17:30
Czy zdarzyło się wam kiedyś zgubić coś bezpowrotnie? Jak może wyglądać miejsce, do którego trafiają wszystkie małe i duże zguby? Czy w swoim własnym świecie zaczynają nowe życie? Może, gdy nikt ich nie widzi... grają razem w piłkę, pożerają smakołyki i leniuchują? A może lubią tańczyć i głośno śpiewać? Na początku drugiego tygodnia ferii wyruszymy na teatralną eskapadę! Odwiedzimy Krainę Rzeczy Znalezionych i poznamy jej Mieszkańców! Wprawimy w ruch ciała i wyobraźnie, by zbadać, kim są Zguby, co lubią i w czym mogą być podobne do nas. Dołącz do załogi i otwórz się na teatralną przygodę!

WIEK 6-12 lat

- LEGO Mindstorms: MISJA KOSMICZNA – lego robotyka - 2.02. (wtorek) 16:30-18:00
Czy uda wam się unicestwić meteoryty w galaktycznej substancji? Musicie spróbować! Weźcie udział w zajęciach z LEGO robotyki, zbudujcie roboty manipulatory oraz roboty pojazdy i spróbujcie zmierzyć się z innymi uczestnikami warsztatów w MISJI KOSMICZNEJ!

WIEK 10+

- SZACH-MAT – warsztaty szachowe - 2-5.02. (wtorek-piątek) 12:00-14:00
Szlifujcie strategie logiczne na warsztatach z gry w szachy! Rozrywce, która pamięta czasy pradawnej Persji. Warsztaty odbywają się przez 4 dni.

WIEK 10-12 lat

- GLOBTROTER „Francja” – 4.02. (czwartek) 15:00-17:00

Czy mieliście kiedyś okazję jeść, a nawet przygotować typowo francuskie jedzenie? A może tańczyliście Menueta? Czy tak, czy nie, wpadnijcie na spotkanie z cyklu "GLOBTROTER". Razem przygotujemy i zjemy francuskie danie, potańczymy i poznamy ciekawostki dot. Francji – wszystko w formie aktywnej zabawy!

- AKCJA ANIMACJA! - warsztaty z animacji poklatkowej – 9.02. (wtorek) 12:00-15:00 (I grupa) 15:30-18:30 (II grupa)
Jak ożywić przedmioty w filmie? Poruszyć klocki, plastelinę czy cokolwiek innego, co przyjdzie wam do głowy? Dowiecie się na warsztatach z animacji poklatkowej! Będziemy fotografować wybrane przez was przedmioty, żeby opowiedzieć różnorodne historie. Warsztaty opierają się na pracy z aparatem i programem do tworzenia filmów.
Poklatkowa technika realizacji filmu, to metoda rejestracji obrazu wykorzystywana głównie w klasycznym filmie animowanym oraz w filmach naukowych (za jej pomocą rejestruje się np. wzrost roślin, ruch ciał niebieskich, czyli procesy, które w rzeczywistości trwają kilka dni lub tygodni, zostają skrócone do kilkudziesięciu sekund).
PRZYKŁADOWA ANIMACJA POKLATKOWA: https://www.youtube.com/watch?v=_47RC6iKqf8

WIEK 13+

- LEGO Mindstorms: WALKI ROBOTÓW – lego robotyka - 2.02. (wtorek) 14:30-16:00

Czy roboty mają szansę stanąć na ringu? Dowiecie się tylko biorąc udział w warsztatach lego i budując swojego robota manipulatora!

- ŚNIEŻNY TURNIEJ +BITWA NA KULKI - 3.02. (środa) 14:30-16:00
Cóż tu tłumaczyć? Wszystko jasne! Robimy turniej w parku za Gminnym Ośrodkiem Kultury. Różnorodne konkurencje z podziałem na zespoły, a na koniec bitwa na kulki! Dziewczyny na chłopaki? Zobaczy się! Przyjdźcie!

- WYJAZD NA LODOWISKO - 5.02. (piątek) 12:00-15:00
Jedziemy na łyżwy! Wyjazd o 12:00 spod Gminnego Ośrodka Kultury w Wieniawie. O 13:00 wchodzimy na lodowisko, śmigamy piruety do 14:00 i wracamy do Wieniawy około godziny 15:00. Koszt całego wyjazdu (wraz z kosztem wejścia na lodowisko): 18zł – kwota może się zmniejszyć w zależności od liczby chętnych.

- BREAK-OUT GAMES 5.02. (piątek) 16:00-18:00
BREAK-OUT GAMES czyli wybuchowe gry zespołowe, które rozbawią niejednego sztywniaka! Pojawią się gry o charakterze fabularnym, a tym samym improwizowanym. Przyjdźcie!

- SPRÓBUJ TEATRU! - nie takie jak myślisz warsztaty teatralne ;) - 11-12.02. (czwartek 12:00-14:00 i piątek 11:00-14:00)
Recytowanie wierszy, szkolne akademie, trema i teksty wyuczone na pamięć – czy z tym kojarzy Ci się teatr? Tej zimy, możesz doświadczyć czegoś nowego!
Masz ochotę na dobrą zabawę? Chcesz dotknąć i sprawdzić z czym się to je? Jesteś gotowa/gotów na przygodę z ruchem, dźwiękiem i przestrzenią?
Teatr to spotkanie - obszar, w którym każdy, bez względu na wiek i umiejętności, może we wspólnych działaniach, dobrze się bawić, odkrywać swoje możliwości i poznawać siebie. Weź udział w warsztatach, podczas których uruchomimy nasze ciała i wyobraźnie. Wkroczymy do teatralnego laboratorium, w którym zbadamy granice naszej kreatywności - będziemy tworzyć historie, eksperymentować w ruchu i improwizować. Warsztaty pozwolą Ci wskoczyć w sytuacje, które poprzez zabawę, uruchamiają procesy twórcze i wzmacniają kompetencje społeczne. Narzędziem do ich osiągnięcia będą działania teatralne. Teatr to fascynująca przygoda – przekonaj się!

26-01-2016
Luty 2018