Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Powstaje dokument stanowiący podsumowanie spotkań z Mieszkańcami
Ponad 300 przejechanych kilometrów, 46 godzin rozmów, dyskusji, debat, trudne sprawy i próby możliwości ich rozwiązania, a przede wszyskim lista prac, napraw i drobnych inwestycji, które należy wykonać, aby nasze Małe Ojczyzny wyglądały jeszcze piękniej, Mieszkancom żyło się lepiej, a infrastruktura pozwoliła utrzymać odpowiedni poziom życia, to efekt przepowadzonych zebrań w styczniu, lutym i marcu 2016 r.
Zebrania rozpoczęło spotkanie z Mieszkańcami Żukowa w dniu 05 stycznia 2016 r. a zakończyło spotkanie w Komorowie 19 marca 2016 r. Mieszkańcy zwracają uwagę na brak w części miejsowości obiektów świelicowych, aby zorganizować w nich zebrania, braki lub wadliwy stan wiat przystankowych, problemy wspólnot gruntowych, zaniedbane stawy i sadzawki, konieczność poprawienia przejezdności dróg stanowiących dojazd do pól, odwodnienie pól i wykopanie rowów melioracyjnych, usuwanie zakrzaczeń przy drogach, poprawę nawierzchni dróg, infrastruktury sportowej i placów zabaw i inne.
Utwierdza mnie to w przekonaniu, że droga którą obraliśmy rok temu po przejęciu przeze mnie zaszczytnego stanowiska Wójta Gminy Wieniawa była właściwym kierunkiem. Jednak przed nami jeszcze wiele do zobienia o czym świadczy również protokół komisji komunalnej i pożytku publicznego działającej przy Radzie Gminy w Wieniawie, która wraz z Komisją Rolnictwa i Ochrony Środowiska, zwizytowała tereny, wskazując potrzeby inwestycyjne w poszczególnych wspolnotach. Na podstawie protokołów z zebrań opracujemy dokument stanowiący listę niezbędnych do realizacji prac i działań, który w połączeniu z w/w protokołem będzie doskonałym dokumentem strategicznym.
Złośliwe wpisy na forach dotyczące działań Wójta i Samorządu, które skomentowałem w grudniu, zostały wręcz zmiażdżone przez Mieszkańców. Rozmowy z Państwem są odpowiedzią na małostkowość i malkontenctwo komentujących, którzy czas najwyższy, aby otrząsnęli się z infantylności i pozornej dbałości o gminę i wzięli się do rzetelnej pracy, której celem będzie dobro wspólne Mieszkańców, a nie jak do tej pory szczucie, podjudzanie, sianie fermentu, wprowadzanie sztucznych podziałów, skłócanie społeczeństwa i udowadnianie za wszelką cenę własnych racji. To już było. Terez decyzję podejmują Mieszkańcy i ich głos się liczy, a osoby słabe, które chcą zaistnieć poprzez opluwanie i poniewieranie tych, co rzeczywiście  chcą coś zrobić, bądź próby blokowania inwestycji w imię rzekomej praworządności (takiej prywatopraworządności) są skazane niestety na jedyne, co im pozostalo, pisanie pod pozorem anonimowości kalumni na forach, bo brak im odwagi spojrzeć nam prosto w oczy i porozmawiać o faktach!
Dokument stanowiący podsumowanie zebrań powstanie w ciągu najbliższego tygodnia i zostanie Państwu udostępniony na tablicach ogłoszeniowych oraz w internecie.

31-03-2016
Maj 2018