Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Ruszają prace związanie z wyrównywaniem dróg dojazdowych do działek rolnych
Wyrównywanie i sukcesywne uzupełnianie ubytków na drogach śródpolnych, to główne życzenie Mieszkańców, które wyrażone zostało na zebraniach wiejskich. Ponieważ większość gminy to obszar typowo rolniczy dojazd do pól jest ważnym czynnikiem wpływającym na poprawę warunków pracy rolników.  Rozpoczynamy od Żukowa, następnie Skrzynno, Ryków, Kochanów, Kaleń, Głogów, Zadąbrów i Konary.
Na fatalny stan dróg stanowiących dojazd do łąk i pól, Mieszkańcy zwracali uwagę niemal na każdym zebraniu w I kwartale bieżącego roku. Wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom rolników, przystępujemy do realizacji prac rozwiązujących istniejące problemy poprzez wyrównanie za pomocą równiarki a w newralgicznych miejscach uzupełnienie kruszywem łamanym ubytków nawierzchni i dołów. Dopełnieniem, a zarazem utrwalewniem prac będzie odwodnienie części dróg, poprzez wykopanie i odmulenie rowów melioracyjnych, co będzie miało miejsce po zakupie przez gminę nowej koparkoładowarki. Z uwagi na skalę problemu podchodzimy do jego rozwiązania priorytetowo i będziemy pracować systematycznie, z wykorzystaniem do realizacji zadań pracowników gminy. Nie planujemy w tym zakresie korzystania z usług. Prace potrwają około 12 tygodni, ponieważ obszar jest dosyć duży, a długość dróg do wyrównania przekroczy 150 kilometrów. Szczegółowy harmonogram prac będzie dostępny wkrótce i uaktualniany na stronach gminy oraz na tablicach ogłoszeniowych.
13-04-2016
Maj 2018