Sobota, 24 lutego 2018 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Wójt Gminy otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu
Radni Rady Gminy na XX Sesji, która odbyła się w dniu 27 czerwca, zatwierdzili sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2015 i udzielili Wójtowi absolutorium. Rada zdecydowała również o zakupie ciągnika komunalnego wraz z osprzętem oraz o w przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie studium uwarunkowań społecznych i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.
Wszyscy Radni jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy absolutorium. Jednomyślnie również przebiegło głosowanie w zakresie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2015.
Dziękuję serdecznie Radnym Rady Gminy za okazane zaufanie i udzielenie absolutorium z wykonania budżetu. Podziękowania kieruję również do Pani Skarbnik Gminy, Wandy Nogańskiej za szczególną rolę przy jego realizacji i dołożenie wszelkich starań, aby uchwałę budżetową przygotować, oraz nadzorować jej wykonanie i przygotowanie szczegółowego sprawozdania z jej realizacji, - powiedział Wójt Krzysztof Sobczak na zakończenie obrad.
Radni zdecydowali również o zakupie ciągnika komunalnego wraz z osprzętem, przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie studium uwarunkowań społecznych i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, dokonali zmian w budżecie i wieloletniej perspektywie finansowej oraz dofinansowali zakup radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.
W okresie wakacji nie są przewidziane planowane sesje Rady.
Sprawozdanie z wykonania budżetu zostało Państwu udostępnione na stronach internetowych gminy w dniu 31 marca 2016. Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczemy go również jako załącznik do niniejszej wiadomości
28-06-2016
Luty 2018