Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wizyty robocze w poszczególnych Miejscowościach
Z uwagi na dużą ilość zgłaszanych ze strony Mieszkańców prac, potrzeb inwestycyjnych, remontów, napraw, montażu znaków drogowych oraz konieczność weryfikacji założeń do strategii rozwoju gminy, chcemy w bieżącym miesiącu odwiedzić wszyskie miejscowości w Gminie Wieniawa, aby wraz z Sołtysem i Mieszkańcami ustalić harmonogram i porzebieg prac, które w najbliższym czasie zostaną wykonane.
Ponieważ w każdej z miejscowości na terenie gminy znajduje się i identyfikuje  codzienniewiele zadań i prac, które należy zrealizować, aby poprawić stan infrastruktury technicznej, chcemy z bliska wraz z Mieszkańcami i Sołtysami dokonać przeglądu poszczególnych miejscowości i opracować katalog niezbędnych do wykonania prac i napraw bieżących, poprawiających jakość życia. Ponadto zachodzi konieczność weryfikacji i konsultacji założeń do strategii rowoju Gminy Wieniawa. Charakter zgłaszanych przez Mieszkańców prac, remontów i napraw zarówno w sferze infratruktury technicznej, budowlanej czy też zadań inwestycyjnych wymuszają systematyczną konieczność zwiększania parku maszynowego gminy oraz taki dobór zasobów ludzkich i pracowników, aby sprostać oczekiwaniom Mieszkańców. Stąd konieczność wizytacji poszczególnych siedlisk i terenów, aby naocznie ocenić i ustalić kierunki zadań i rozwoju poszczególnych miejscowości oraz zaplanować remonty i naprawy.
Ze względu jednak na dużą czasochłonność zadań bieżących Kierowników Referatow, przeglądu tego dokonamy w ciągu miesiąca, tak, aby prace te zakończyc do 15 sierpnia b.r. Pozwoli to na opracowanie budżetu na rok 2017, który będzie uwzględniał zidentyfikowane i potrzebne do realizacji zadania. Niebędne prace i remonty będą wykonywane na bieżąco.
W dniu dzisiejszym będziemy w Koryciskach, Rykowie, Pogroszynie i Żukowie. Do zobaczenia w poszczególnych miejscowościach.
11-07-2016
Luty 2018