polski angielski niemiecki
Sobota, 24 lutego 2018 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Światowe Dni Młodzieży - obiad dla gości z Demokratycznej Republiki Konga
Wczoraj o 16.00, gościliśmy w Wieniawie reprezentację pielgrzymów z DR Konga, którzy uczestniczyli w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w okolicach Radomia. Było nam niezmiernie miło zjeść obiad w towarzystwie tak zacnych gości. Wspólnie z zespołem Wieniawa, Siostrami Zakonnymi i Księżami Koordynatorami, włączyliśmy się w atmosferę święta wiary i miłosierdzia,  jakim bez wątpienia są Światowe Dni Młodzieży.
Z gośćmi z DR Konga spotkaliśmy się już podczas organizowanego w Muzeum Wsi Radomskiej pikniku "Posmakuj Polski", na którym swoje wiktuały prezentowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Pogroszyna. O pyszności przygotowanych potraw świadczy fakt, że znikały one błyskawicznie, wprawiając przy tym w zachwyt zarówno gości z całego świata, jak i Polaków. Ambasadorem Gminy na pikniku była również Pani Monika Bankiewicz ze Smaczkiem z Doliny Radomki, soczkiem jabłkowym, który podbił serca gości, oraz pysznymi jabłkami.
Apel Młodych, który odbył się w sobotę w Radomiu na Placu Jagiellońskim, zgromadził rzesze młodych ludzi z całego świada, którzy w barwnym korowodzie, w rytm poloneza przeszli tańcząc z przed Urzędu Wojewódzkiego pod Teatr Powszechny, gdzie śpiewając i tańcząc radośnie manifestowali swoją wiarę i świętowali w towarzystwie księży biskupów i samorządowców.
Teraz czas na Kraków. Mam nadzieję, że będziemy mogli równiez wpisać się w ten wielki manifest pokoju o wiary, jako samorządowcy z Wieniawy, na Campus Misericordiae.
26-07-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA