Sobota, 24 lutego 2018 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Sprawa składanych oświadczeń w sprawie przebiegu kanalizacji sanitarnej
W związku z szeregiem pojawiających się ze strony Mieszkańców i instytucji wniosków oraz informacji, z których wynika, że nie składali oni oświadczeń o wyrażeniu zgody na przebieg sieci kanalizacyjnej w działkach prywatnych, zwracam się z prośbą  o informowanie w tej sprawie urzędu gminy w Wieniawie.
Zgłaszając inwestycję "Budowa sieci kanalizacyjnej w Wieniawie" do Starostwa Powiatowego w Przysusze, dołączyłem stosowne oświadczenia, że działki, przez które przebiega sieć kanalizacyjna, stanowią własność Gminy Wieniawa, bądź własność osób fizycznych i prawnych, bądź są w posiadaniu zależnym. Na tej podstawie rozpoczęto budowę sieci.
Wszelkie oświadczenia dotyczące przebiegu sieci zostały zebrane przez projektanta oraz zgodnie ze złożonym przez niego oświadczeniem , jak on sam twierdzi przez poprzedniego Wójta i ówczesnego Sekretarza Gminy w latach 2013-2014.
Obecnie pojawiają się zastrzeżenia części Mieszkańców i instytucji, którzy informują, że takich oświadczeń nie skladali. W tej sprawie zawiadomiono równiez w czerwcu b.r. Prokuraturę Rejonową w Przysusze, że Wójt Gminy Krzysztof Sobczak, złożył fałszywe dokumenty w tej sprawie. Prokuratura Rejonowa odmówiła w przedmiotowej sprawie wszczęcia śledztwa. Z uwagi na ochronę danych osobowych nie mogę ujawnić danych donoszącego, ale uwierzcie mi Państwo, że jest to groteska i kpina. Skan postanowienia Prokuratury Rejonowej w załączeniu.
Zważywszy na powyższe jeśli ktoś z Państwa jako osoba fizyczna, bądź przedstawiciel instytucji jest w przedmiotowej sprawie pokrzywdzony przez ówczesne władze gminy, prosze o informację w tej sprawie, ponieważ po pierwsze winniśmy kierować się praworządnością i etyką w naszym postępowaniu, po drugie, jeśli złożono fałszywe oświadczenia, to czyn taki stanowi przestępstwo i należy go ścigać z urzędu, po trzecie jesteśmy to winni Mieszkańcom, których próbuje się instrumentalnie wykorzystywać do własnych prywatnych interesów.

Krzysztof Sobczak - Wójt Gminy Wieniawa

14-09-2016