Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Prace na potoku Brudnowskim i rzece Radomce
Przysuski Inspektorat Zarządu Wojewódzkiego Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, realizuje na terenie gminy Wieniawa dwie inwestycje związane z utrzymaniem urządzeń melioracji wodnych oraz utrzymaniem wód rzeki Radomki: Modernizacja Potoku Brudnowskiego od Pleca, do Zalewu Domaniowskiego i Rzeki Radomki od Skrzynna, do Sokolnik Mokrych.
Z rozmowy z Panem Mirosławem Wolskim, kierownikiem inspektoratu WZMIUR w Przysusze wynika, że na  odcinku rzeki Radomki od Skrzynna do Sokolnik Mokrych, zostanie odmulone dno, wykoszone skarpy, pobocza i dno rzeki, usunięte przymuliska denne i brzegowe, wydobyte rośliny korzeniące się w dnie, usunięte zakrzaczenia oraz zatory znajdujące się w korycie. Zostanie również odnowiony system melioracyjny na terenie Sokolnik Mokrych.

Trwają prace na Potoku Brudnowskim, związane z odmuleniem dna, wyczyszczeniem skarp, umocnieniem go faszyną i wykoszeniem poboczy. Na całym odcinku od Pleca do Zalewu Domaniowskiego potok zostanie zmodernizowany.
Zwracam się do właścicieli działek przylegających do tych cieków wodnych o umożliwienie pracownikom realizującym inwestycje, dostępu do nich z działek prywatnych jeśli jest taka potrzeba i w miarę możliwości usprawnienie w ten sposób prac. Zmodernizowane  urządzenia melioracyjne i rzeka, będą służyć przede wszystkim Mieszkańcom i właścicielom sąsiadujących działek rolnych.

Dziękujemy Panu Kierownikowi wraz z pracownikami insektoratu za realizowane działania na terenie gminy Wieniawa oraz za owocną współpracę.

26-09-2016
Maj 2018