Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Obradowały Komisje Rady Gminy w Wieniawie

Na połączonym posiedzeniu Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Komisji Komunalnej i Pożytu Publicznego, Radni Rady Gminy w Wieniawie zajęli się dofinansowaniem klubu sportowego Chojniak z Wieniawy, sprzedażą mieszkań w Konarach w przetargu ograniczonym, projektem organizacji ruchu dla gminy oraz stanem kładek i ciągu pieszego z ul. Zacisze w Wieniawie do Jabłonicy

Radni pozytywnie zaopiniowali możliwość udzielenia dotacji dla klupu spotrowego Chojniak, choć dyskusja w tym przedmiocie była dość długa i przedstawiano szereg argumentów przemawiających zarówno za zwiększeniem dofinansowania, jak i za pozostawieniem go na obecnym poziomie.
Kolejnym tematem była sprawa związana z realizacją Uchwały Rady Gminy w Wieniawie, podjętej w dniu 10.11.2009 nr XXVI/153/2009, o sprzedaży w trybie bezprzetargowym, zamieszkałych lokali w Konarach. Dla tych nieruchomości zostały sporządzone w roku 2013 operaty szacunkowe, jednak do finalizacji transakcji a tym samym skutecznej realizacji uchwały nigdy nie doszło.
Radni debatowali również na temat uaktualnienia planu organizacji ruchu dla gminy Wieniawa w przyszłym roku. Zgodnie z opinią Komisji, gmina przystąpi do realizacji projektu w kolejnej perspektywie budżetowej.
Radni Rady Gminy zaopiniowali pozytywnie również plan zabezpieczenia ciągu pieszego z ulicy Zacisze w Wieniawie, do Jabłonicy. Remont miałby dotyczyć dwóch kładek, chodnika oraz ustawienia barierek zabezpieczających skarpy wokół chodnika. Wskazali również na konieczność remontu Kładki na rzece Radomka w Wieniawie, stanowiącej połączenie Jabłonicy z Wieniawą, jako ciąg komunikacyjny, stanowiący drogę dojścia dzieci z Jabłonicy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących

21-10-2016
Maj 2018