Niedziela, 27 maja 2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Gminne Obchody Dnia Seniora w Komorowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców na Obchody Gminnego Dnia Seniora do Komorowa, które odbędą się w niedzielę, 13 listopada 2016 r.,w Dziennym Domu Senior-Wigor. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą w Kaplicy w Komorowie o godzinie 15.00, następnie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, zapraszamy na kolejne cykliczne spotkania z folklorem.

Od blisko roku Seniorzy z terenu Gminy Wieniawa, mają miejsce, w którym wspólnie spędzają czas i dzielą się ze sobą swoimi pasjami i zaintersowaniami. W najbliższym czasie chcemy wzbogacić ofertę placówki o zabiegi fizjoterapeutyczne oraz objąć uczestników opieką psychologiczną. Dzienny Dom jest dla osób starszych okazją do nowych form aktywności, takich jak chociażby taniec nowoczesny, malowanie, wolontariat czy rękodzieło artystyczne. Podejmowane inicjatywy pokazują, iż seniorzy nie tylko nie są obciążeniem dla społeczeństwa, ale wręcz przeciwnie – angażują się w działania na rzecz innych (czytają bajki dzieciom, pracują z trudną młodzieżą, dbają o wygląd podwórka czy organizują pikniki dla mieszkańców.
Z racji Ogólnopolskiego Dzień Seniora, który przypada 14 listopada,chcemy pokazać społeczeństwu problemy osób starszych i powiedzieć o barierach jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych. Dodatkowo ludzie starsi bardzo często wykluczeni są cyfrowo lub ekonomicznie z wielu dziedzin naszego życia. W związku z powyższym, organizujemy wspólnie z osobami starszymi, Wieniawskim Centrum Kultury i Sportu, Gminny Dzień Seniora. Chcemy, aby w akcji uczestniczyli ludzie młodzi, którzy wolny czas spędzają na pomocy osobom starszym. Dzięki placówkom takim jak Senior Wigor seniorzy mogą spędzić czas poza domem, a także rozwijać się poznając różne tematy dotyczące życia codziennego.
Mając na uwadze powyższe, zapraszamy do Komorowa w niedzielę, 13 listopada 2016r. Obchody rozpoczynamy Uroczystą Mszą Świętą, w Kaplicy w Komorowie. Następnie w Dziennym Domu Senior Wigor będzie miało miejsce oficjalne otwarcie obchodów oraz przemówienia zaproszonych gości.
Po oficjalnym rozpoczęciu zapraszamy na część artystyczną, a w niej m.in:

1. Występ zespołu Wieniawa
  2. Prezentacja działalności artystycznej Seniorów z Dziennego Domu w Komorowie
  3. Zabawa na ludową nutę.

Do tańca będą przygrywały:

1. Kapela Jana Wochniaka z Kłudna
  2. Kapela Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia Dużego