środa, 24 maja 2017 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Gmina Wieniawa otrzymała dotację na prowadzenie domu Senior+

Od grudnia 2015 r., w Komorowie, w budynku po byłej szkole podstawowej, funkcjonuje dzienny dom opieki Senior +. W placówce obecnie przebywa 16 osób, które wspólnie spędzają czas w wyremontowanej i odnowionej specjalnie na ten cel placówce. W bieżącym roku gmina otrzymała na prowadzenie domu 66 432,73 zł dotacji z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

św. Jan Paweł II, List do osób w podeszłym wieku

Pamiętamy o tym przesłaniu, a seniorom życzymy wszystkiego, co najlepsze, przede wszystkim zdrowia i wielu lat spędzonych wspólnie w naszej placówce.

Jednocześnie zapraszamy wszystkie osoby samotne, które chciałyby wspólnie spędzać czas z naszymi seniorami do kontaktu z Dziennym Domem Senior + w Komorowie

08-05-2017
Maj 2017