Wtorek, 21 listopada 2017 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Zaproszenie dla organizacji pozarządowych z powiatu przysuskiego

Fundacja Fundusz Współpracy zaprasza na spotkanie rozpoczynające działania Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Powiecie Przysuskim. 12 maja 2017 r. w godz. 12.00-15.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przysusze, Aleja Jana Pawła II 10 rozmawiać będziemy z instytucjami i podmiotami zajmującymi się rynkiem pracy, pomocą i integracją społeczną na terenie powiatu.

Celem spotkania jest nawiązanie współpracy oraz rozmowa nt. wyzwań lokalnych i możliwości, jakie daje ekonomia społeczna. Podczas spotkania chcemy, wspólnie z Państwem, ustalić jak najlepiej możemy dostosować działania projektowe do prac prowadzonych przez samorządy i lokalne organizacje. Z założenia nasz projekt ma być pomocny i uzupełniający w odniesieniu do  zadań, które Państwo już realizują.

Naszym najważniejszym zadaniem jest utworzenie 60 miejsc pracy dla osób bezrobotnych w podmiotach ekonomii społecznej, tj. stowarzyszeniach, fundacjach, spółdzielniach socjalnych. Na utworzenie tych miejsc przyznawać będziemy wsparcie finansowe. Ponadto w ramach działań ośrodka będziemy wspierać lokalnie organizacje doradztwem, szkoleniami oraz wyjazdami studyjnymi. Bardzo ważne dla nas będzie również zachęcenie przedstawicieli samorządów, organizacji i biznesu do współpracy w ramach tzw. partnerstw lokalnych. Chcemy, aby ekonomia społeczna stała się istotnym narzędziem rozwoju Waszych organizacji.

Serdecznie zapraszamy na powyższe spotkanie przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymianę doświadczeń i rozmowę o potrzebach lokalnych organizacji. W celu rejestracji na spotkanie bardzo proszę o wypełnienie niniejszego formularza: https://goo.gl/forms/ZIv74Zrizvp67alq1

Kontakt:
Jakub Kamiński, tel. 602 761 156, jkaminski(at)cofund.org.pl.

10-05-2017