środa, 24 maja 2017 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Informacja - szacowanie strat

Wszystkie osoby, których uprawy zostały uszkodzone przez wystąpienie przymrozków w dniach  16-21 kwietnia 2017 roku powinny złożyć właściwy wniosek do 15 maja 2017 roku do Urzędu Gminy w Wieniawie.  Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie z poniższą informacją.

I N F O R M A C J A

Wójt Gminy Wieniawa, w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (przymrozkami wiosennymi), które wystąpiły w dniach 16-21 kwietnia 2017r. na terenie województwa mazowieckiego informuje   o możliwości zgłoszenia strat w uprawach rolnych, ogrodniczych   i sadowniczych, spowodowanych działaniem ujemnych temperatur.

Zgłoszenie należy złożyć na obowiązującym wniosku o szacowanie szkód (wniosek dostępny w Urzędzie Gminy Wieniawa, w pokoju nr 10, punkcie obsługi beneficjenta oraz na stronie internetowej www.gminawieniawa.pl).

Do wniosku o oszacowanie strat należy dołączyć wniosek o płatności bezpośrednie, złożony uprzednio do ARiMR w roku 2017 (jeżeli producent rolny korzysta z tej formy wsparcia).

We wniosku uwzględnia się wszystkie grunty, także dzierżawione (należy dołączyć umowy dzierżawy).

Przy szacowaniu strat i wyliczeniach zostanie uwzględniona całość produkcji, zarówno roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym, prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia.

Poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat do dnia 15 maja 2017 r.

10-05-2017
Maj 2017