Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Święto Samorządu Terytorialnego

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się w dniu 27 maja 1990 roku, ustanowił w 2000r., dzień 27 maja, Świętem Samorządu Terytorialnego. Pragnę z tej okazji złożyć wszystkim samorządowcom, Radnym, Sołtysom oraz pracownikom samorządowym, najlepsze życzenia, zdrowia, radości i satysfakcji z pełnionej służby na rzecz naszej lokalnej społeczności

Praca w samorządzie to wyróżnienie, zaufały nam tysiące Mieszkańców. Dlatego właśnie należy traktować powierzony nam mandat zaufania społecznego jako szczególną formę realizowania swoich obowiązków poprzez służbę tym, którzy w nasze ręce powierzyli los Naszej Małej Ojczyzny.

Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, żeby nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada jest sługą. Te słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które od początku mojej pracy w samorządzie są mottem przewodnim wszyskich podejmowanych działań jako Wójta Gminy Wieniawa, niech staną się również myślą przewodnią w pracy wszystkich samorządowców.

Życzę Państwu Radnym, Sołtysom oraz Pracownikom Urzędu Gminy, samorządowcom wszystkich szczebli, byśmy byli zawsze ludźmi wielkimi. A swoją wielkością, poprzez podejmowane decyzje służyli zawsze wszystkim członkom naszej samorządowej wspólnoty, dążąc każdego dnia do jej systematycznego, zrównoważonego rozwoju. Niech każdy dzień przynosi radość z pełnionej służby i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i realizowanych obowiązków.

Pamiętajmy o tym zawsze, by troska o Naszą Małą Ojczyznę, każdego dnia, bez wyjątku, miała charakter służby na rzecz każdego jej Mieszkańca.

27-05-2017
Luty 2018