Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Pomagamy tym, którym nie chciał pomóc nikt….

W niniejszym artykule zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc i chęć zaadoptowania porzuconych szczeniąt. Poniżej przedstawiamy historię, która wydarzyła się w miniony weekend. Niech ich los nie będzie nam obojętny.

Znalezione wśród gałęzi

Tak rozpoczyna się historia czterech ok. 8 tygodniowych suczek. W miniony weekend na terenie  Gminy Wieniawa przy drodze, zostały zauważone porzucone małe psy. Znajdowały się one wśród sterty suchych, połamanych gałęzi. Były one ich schronieniem przed deszczem, słońcem, wiatrem i drapieżnikami, dla których mogły stać się łatwym łupem. Obok, leżał worek foliowy - najprawdopodobniej to w nim znajdowały się szczenięta. Suczki były odwodnione, głodne i słaniały się na nogach. Świadczy to o tym, że przebywały tam już od kilku dni. W porozumieniu z Urzędem Gminy przez weekend przebywały w jednym z gospodarstw, gdzie otrzymały  wodę, karmę i dach nad głową.  Psiaki potrafią już same jeść, pić, szczekają. Dziś trafiły pod opiekę pracowników tut. Urzędu.

Nie bądź obojętny – reaguj  !!!

Co roku na terenie Gminy Wieniawa spotykamy się z porzuconymi zwierzętami. Mówimy o nich  „bezdomne”, bowiem nie posiadają domu, w którym czeka na nich miska z wodą w gorące dni, ciepła karma w mroźne poranki, buda dająca schronienie. Nie posiadają obroży z numerem telefonu do właściciela. Niejednokrotnie są wychudzone z braku pożywienia. Błąkają się bezskutecznie od gospodarstwa do gospodarstwa z nadzieją, że coś dostaną, że ktoś się nimi zaopiekuje.

Oczywiście zdarza się, że pies się zagubi. Nie może znaleźć drogi do domu, ponieważ za daleko się oddalił. Choć częściej jest tak, jak w opisanym powyżej przypadku. Psy są wywożone przez ich właścicieli wiele kilometrów, gdzie nie znają terenu – tak, aby nie mogły wrócić. Po czym wyrzucane są z samochodów bądź przywiązywane do drzew. W takich miejscach, gdzie rzadko przebywają ludzie. Pozostawione same sobie. Niejednokrotnie giną z głodu, pod kołami samochodów, lub są zagryzane przez inne bezdomne zwierzęta.

PSY NIE STAJĄ SIĘ BEZDOMNE Z WYBORU.

TO LUDZIE SZYKUJĄ IM TAKI LOS!!!

Art. 1 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r.  (Dz. U. z 2016 r. poz. 2102 z późn. zm. ) mówi o tym, że „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Niestety  i  tym razem było odwrotnie. Zabrakło tego co najważniejsze: szacunku, ochrony i opieki. A przede wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Przytul psa!!!

Zwracamy się do Mieszkańców, którym nie jest obojętny los ww. szczeniąt. Suczki czekają na adopcję – na nowy dom, w którym nie zabraknie im tego co najważniejsze. Liczymy, że wspomniana historia poruszy serca i wyobraźnię każdego z nas. Wierzymy, że znajdą się osoby, które przygarną szczeniaki do siebie. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 48 673 00 04. Niniejszą sprawę prowadzi referat Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska mieszczący się na I piętrze w pok. 10, 12 tut. Urzędu.

One też chcą mieć dom
          PRZYTUL PSA!!!