Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Nieprzejezdna droga ze Skrzynna do Sokolnik Mokrych
Wraz z Radnym Rady Gminy, Panem Piotrem Porczyńskim, dokonaliśmy oględzin dróg gruntowych ze Skrzynna w kierunku Sokolnik Mokrych, Żukowa, oraz drogi gruntowej z Sokolnik Mokrych do Żukowa.
Droga ze Skrzynna do Sokolnik Mokrych jest w chwili obecnej nierzejezdna. Występujące zastoiska wodne uniemożliwjają przejazd na tym odcinku. Aby udrożnić opisany wyżej odcinek komunikacyjny należałoby nawieźć bardzo dużą ilość kruszyw lub gruzu kamiennego. Dużo lepiej wygląda systuacja na drodze z Sokolnik Mokrych do Żukowa, jednak również na tym odcinku należy wyrównać nawierzchnię i uzupełnić kruszywem w newralgicznych miejscach, w których okresowo tworzą się zastoiska wodne, a w ich następtwie koleiny.
W miarę posiadania środków finansowych, będziemy uzupełniać ubytki i zagłębienia, równać nawierzchnię i nawozić kruszywa aby zapewnić przejezdność tych ciągów również w okresach, w których opady powoduja tworzenie się zastoisk wodnych i powstawanie kolein. Wstępnie należy przyjąć, że prace te rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku.

26-03-2015
Luty 2018