Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Konferencja programowa i walne zebranie członków stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki w Wieniawie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję która odbędzie się 13 czerwca 2017 roku  w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie i poświęcona zostanie omówieniu tematu: Lokalna Strategia Rozwoju „Razem dla Radomki” w latach 2016-2023. Od strategii do działania.

Misją realizacji LGD „Razem dla Radomki” jest aktywizacja i rozwój obszarów wiejskich. W związku z tym podejmujemy inicjatywy skierowane na efektywną realizację założeń zawartych w Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru gmin tworzących Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, dokumentu który jest nadrzędnym dokumentem określającym obszary działań założone do realizacji zarówno w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, oraz działań związanych z rozwojem lokalnym kierowanym przez społeczność – w tym inicjatyw finansowanych z innych źródeł krajowych i unijnych.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane następujące zakresy tematyczne:

- Założenia i kierunki działań Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Inkubator przetwórstwa kuchennego – szansą na rozwój marki produktów lokalnych na obszarze LGD.

- Projekty grantowe LGD w 2017 roku. Inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnej oraz wpływające na aktywizację grup defaworyzowanych oraz Promocja i rozwój obszarów wiejskich. Przedstawienie głównych założeń i procedur.

- Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. Prezentacja i omówienie dokonanych zmian w LSR.

- Od strategii do działania. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność na przykładzie działań LGD „Razem dla Radomki”.

- Prezentacja nowych projektów Stowarzyszenia: Aktywne NGOsy i skuteczni liderzy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, Akademia Skutecznych Menadżerów Społecznych, Budowa silnej marki produktów tradycyjnych i dziedzictwa kulinarnego Doliny Radomki” oraz „Promowanie idei sieci Dziedzictwa Kulinarnego na obszarze Południowego Mazowsza”.

Serdecznie zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie obecności udziału w spotkaniu telefonicznie pod nr 48 38 58 996 lub mailowo na adres: zarzad@razemdlaradomki.pl. 13 czerwca 2017 roku – Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie, ul. Kochanowskiego 78A, godzina 10.00.
12-06-2017