Sobota, 24 lutego 2018 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
XI Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka już w najbliższą niedzielę

W imieniu Rady Gminy oraz Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycji i kultury ludowej na XI Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka, które odbędą się już 16 lipca, na muszli koncertowej w parku gminnym w Wieniawie. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, również dla najmlodszych uczestników naszych spotkań

Wzorem lat minionych, jak co roku w święto Matki Bożej z Góry Karmel, odpust parafialny w Wieniawie, park gminny zamienia się w amfiteatr, na którym swoją twórczość prezentują kapele, instrumentaliści, zespoły śpiewacze oraz śpiewacy soliści, kultuwujący i promujący folklor ziemi opoczyńskiej i radomskiej. Nie zabraknie oberków, mazurków, polek i walczyków oraz przyśpiewek, które towarzyszyły pokoleniom Mieszkańców naszych ziem w codziennej pracy i trudzie.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi liczne rzesze, zarówno wykonawców jak i wszyskich lubiących dobrą zabawę w ludowych rytmach.

Tegoroczna edycja spotkań z folklorem rozpocznie się od przeglądu twórców o godzinie 10.00. Na godzinę 15.00, zaplanowano oficjalne rozpoczęcie, po którym folklor, tańce i obyczaje krakowiaków wschodnich zaprezentuje zespół Pojawianie. Po występie Pojawian, dalszy ciąg przeglądu i dobra zabawa w ludowych rytmach.

Po zakończeniu przeglągu i wręczeniu nagród na scenie wystąpi zespół folkowy Lesioki, z terenów podkarpacia oraz gwiazda nurtu disco polo, zespół Players. Po koncertach dyskotega pod gwiazdami do 24.00

Równolegle z trwającym przeglądem kapel odbędzie się prezentacja stowarzyszeń i twórców ludowych z terenu gminy Wieniawa, a nasi najmłodsi uczestnicy będa mogli do woli korzystać z bezpłatnego pompowanego wesołego miasteczka. Na miejscu będzie również udostępniona baza gastronomiczna. Wystarczy zabrać dobry humor, pogodę ducha i wybrać się w najbliższą niedzielę do Wieniawy. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich gości odwiedzających w tych dniach rodzinne strony, a także wszystkich miłośników kultury ludowej.

Współorganizatorem tegoricznych spotkań z folklorem jest również Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki".

10-07-2017
Luty 2018