Niedziela, 27 maja 2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Ukazał się kolejny biuletyn informacyjny LGD Razem dla Radomki. Zapraszamy do lektury

W imieniu LGD Razem dla Radomki i własnym, serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do lektury 81 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na łamach którego prezentowane są działania oraz inicjatywy realizowane przez naszych partnerów oraz instytucje z terenu gmin tworzących naszą lokalną grupę działania. Życzymy udanej lektury w gorące lipcowe dni

W aktualnym numerze prezentujemy informacje o realizacji nowych projektów, inicjatyw, a także o tym, że Lokalna grupa Działania „Razem dla Radomki” przygotowuje się do kolejnych naborów wniosków, które planujemy przeprowadzić w zakresie projektów grantowych już w następnym miesiącu.  W miesiącu lipcu rozpoczęliśmy realizację czterech nowych projektów, które uzyskały dofinansowania będąc wybranymi w konkursach zewnętrznych. Dwa projekty (Akademia Skutecznych Menadżerów Społecznych oraz Aktywne NGO-sy i skuteczni liderzy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich) o których pisaliśmy w poprzednim wydaniu naszego informatora, dotyczą rozwoju lokalnych liderów społecznych, organizacji pozarządowych, rozwijaniu współpracy na linii samorząd – organizacje pozarządowe. Dwa kolejne projekty o których opowiemy w bieżącym wydaniu związane są z budową marki produktów lokalnych, tradycyjnych i promowaniem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego na obszarze naszego regionu i uzyskały wsparcie w konkursach ogłoszonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szczegółowe informacje o nich zamieszczamy na naszej stronie internetowej i gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nich.

Perspektywa Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – to również szeroko pojęta współpraca międzynarodowa którą chcemy zapoczątkować na naszym terenie inicjując projekty współpracy mające na celu wspólną wymianę doświadczeń i poszukiwanie rozwiązań w zakresie nowych technologii, ale i dziedzictwa kulturowego i kulinarnego. Dlatego w minionych miesiącach uczestniczyliśmy w spotkaniach studyjnych z naszymi partnerami z Francji i Czech z których przedstawiamy sprawozdania. W bieżącym numerze znajdą Państwo jeszcze relację z największego święta folkloru w regionie Dniach Kolbergowskich w Przysusze, informacje nt. konferencji nt. Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki”, o pierwszym teledysku zespołu Wolanianki, czy zaproszenie na Puchar Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn w Przysusze. Kończąc wprowadzenie do naszego wydawnictwa, zapraszamy Państwa serdecznie w najbliższy weekend do Wieniawy na XI Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka, których nasze LGD jest Partnerem.

Oczywiście to nie wszystkie wiadomości, które przedstawiliśmy na łamach Biuletynu, dlatego tym bardziej zachęcamy do jego  lektury. Publikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem  http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn81/index.html

10-07-2017
Maj 2018