Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wysoki poziom artystyczny XI Festiwalu im. Stanisława Stępniaka

Ponad 50 zespołów prezenujących folklor ziemi opoczyńskiej i radomskiej wystąpiło na scenie w parku wieniawskim w ramach XI Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka. Uczestnicy rywalizowali o laury w czterech kategoriach: solistów śpiewaków, solistów muzyków, zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Emocjom konkursowym towarzyszyła również dobra zabawa w ludowych rytmach

Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła wykonawcom braw i owacji. Festiwal zorganizowany przy udziale Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników i gości ceniących folklor i przekaz płynący z muzyki ludowej. Zabawa w ludowych rytmach łączy pokolenia i zachęca młodych tancerzy, którzy próbują soich sił, dotykając tej nie łatwej poniekąd sztuki.

Występom ludowym towarzyszyła prezentacja stoisk przygotowanych przez Koło Gospodyń z Wieniawy, Stowarzyszenie Konbiet ze Skrzynna, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Pogroszyna. Dla najmłoszych uczestników przygotowano wesołe miasteczko, z którego chętnie korzystano.

A już w przyszłym roku kolejne XII Spotkania z Folklorem, na które już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Być może zmienimy nieco formułę spotkań, z uwagi na coraz większą liczbę uczestniczących w nich zespołów śpiewaczych.

Dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy za rok.

18-07-2017
Maj 2018