Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
Zapraszamy po nowe wnioski 500+

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego w Urzędzie Gminy w Wieniawie  informuje, iż wnioski dotyczące ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego „Pogram rodzina 500+”  na nowy okres świadczeniowy 2017/2018  są już dostępne.

Druki można pobrać  w Punkcie Informacyjnym na I piętrze Urzędu Gminy w Wieniawie  oraz w pokoju nr 6.

Wypełnione poprawnie wnioski  o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie,  w której mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. E-wniosek  o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, Profilu Zaufanego, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Wypełnione poprawnie wnioski można złożyć  w Referacie SR w Urzędzie Gminy w Wieniawie pokój nr 4 i 6. Natomiast wnioski o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko  (bez kryterium dochodowego) można złożyć również w  punkcie informacyjnym.

Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego będą dostępne po 10 sierpnia.

Opracowała: Edyta Wielgo

04-08-2017