środa, 23 sierpnia 2017 r. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Wkrótce nowy numer naszej samorządowej gazety

Już wkrótce będzie dostępny nowy numer naszej samorządowej gazety, dwumiesięcznika "W Gminie Wieniawa". Publikacja została już przekazana do druku, a od dziś można ją pobrać z naszej strony internetowej.  Zachęcamy wszystkich do poświęcenia choć części wakacyjnego czasu na zapoznanie się z pracami samorządu oraz relacjami z imprez i wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce w gminie, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy

Pomimo iż sezon wakacyjny w pełni, a pogoda zachęca do wypoczynku i rekreacji na łonie natury, prace samorządowe w pełni. Zakończyła się już przebudowa i modernizacja dróg gminnych w Zagórzu, Kłudnie, Plecu i Żukowie, za nami również budowa czwartego etapu sieci kanalizacyjnej w Wieniawie. Obecnie trwają prace związane z budową etapów drugiego i pierwszego, które zgodnie z zawartymi umowami będą oddane i uruchomione z końcem września, b.r.  Oddanie pierwszego etapu, w  którego znajdują się wszystkie przepompownie ścieków, umożliwi funkcjonowanie całej sieci i być może jeszcze jesienią, ścieki z Wieniawy popłyną do oczyszczalni w Wólce Domaniowskiej.
Rozpoczęła się również budowa świetlicy wiejskiej w Pogroszynie. Pomimo trudności z wyłonieniem wykonawcy i brakiem ofert na przeprowadzenie prac  budowlanych w dwóch ogłoszonych przetargach, udało się znaleźć podmiot, który podjął się wykonania prac. Jeśli nie pojawią się problemy, a warunki pogodowe będą sprzyjały realizacji prac, jeszcze w tym roku budynek zostanie oddany i udostępniony Mieszkańcom.  Wartość inwestycji   zgodnie z kosztorysem ofertowym to 338 tyś. zł. Rozpoczynamy również prace związane z wymianą części pokrycia dachowego na budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, przy ulicy Szkolnej w Wieniawie. Zostanie wymieniona blacha, zamontowana folia paroizolacyjna, nowy system rynien oraz rur spustowych, wraz z obróbkami blacharskimi. Dotychczasowe, nieszczelne, z uwagi na upływ czasu pokrycie powodowało liczne zacieki, które pojawiały się na ścianach na I piętrze budynku. Zgodnie z zapewnieniem wykonawcy, prace skończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego. W pierwszym etapie zostanie wymienione 800 m2 pokrycia, pozostała część w roku przyszłym. Wartość prac wyceniono na ok. 140 tyś. zł.

Szczegóły w naszym lipcowym wydaniu. Zapraszamy do lektury

07-08-2017
Sierpień 2017