Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Sprzątanie Terenu i usuwanie dzikich wysypisk śmieci
Od poniedziałku trwają prace związane z usuwaniem z terenu gminy odpadów zalegających w przydrożnych rowach oraz likwidowanie dzikich wysypisk śmieci. Prace wykonywane są przez pracowników Urzędu Gminy w Wieniawie, zatrudnionych w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych.
W pierwszej kolejności prace prowadzone są w pasie drogi krajowej nr 12. Niestety skala zanieczyszczenia obszaru od grancy z Gminą Wolanów w kierunku Zawad, przerosła nasze szacunki. Lasy wokół drogi stanowią jeden wielki śmietnik. Obok odpadów bytowych, wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego, RTV i elektronicznego znajdują się również całe zestawy zużytych opon od ciężarówek. Pomimo złożoności i czasochłonności prace te będą kontynuowane nadal. Chcemy aby na Święta Wielkanocne, nasza Mała Ojczyzna była wizytówką i przykładem, ponieważ tereny, którymi się otaczamy i o które dbamy, świadczą o nas. To jak dbamy o środowisko, świadczy o naszym wnętrznym ładzie i porządku. Przypominam, że działki w pasie drogowym DK 12, stanowią własność prywatną. Tym samym zobowiązuję z tego miejsca właścicieli działek do zadbania i zabezpieczenia terenu przed dalszym zaśmiecaniem.

Wójt Gminy WIeniawa
27-03-2015