Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Zakończyły się konsultacje społeczne, wnioski do studium można nadal składać w Urzędzie Gminy

Zakończyły się konsultacje społeczne w zakresie przygotowania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. W Komorowie, Żukowie, Rykowie, Koryciskach, Wieniawie, Kłudnie, Skrzynnie i Brudnowie czekali Państwa konsultanci, którzy odpowiadali na zadawane pytania i zbierali Państwa opinie. Dziękujemy za zainteresowanie i liczną obecność w punktach konsultacyjnych.

Pomimo zakończenia konsultacji społecznych w zakresie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy nadal przyjmujemy Państwa wnioski w zakresie sporządzenia tego dokumentu. Gmina ma obowiązek opracować, takie studium, które zawiera informacje o tym jak będzie wyglądało  zagospodarowanie przestrzenne (np: gdzie będzie można budować domy, zakłady przemysłowe, gdzie należy zachować istniejące lasy, a gdzie będą powstawały budynki, z których będą mogli korzystać wszyscy – szkoła, dom kultury). Stąd niezwykle istotny jest Państwa głos w przedmiotowej sprawie, szczególnie w zakresie nieruchomości, które w przyszłości zamierzacia Państwo przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną.

W Studium zaznaczone są również drogi, ścieżki rowerowe (te istniejące i te planowane), istniejąca i planowana infrastruktura techniczna (kanalizacja, sieć gazowa, itd.) Studium zawiera rysunek + opis. Obie części są tak samo ważne.
W Studium uwzględnia się to w jakim kierunku chce rozwijać się gmina (Strategia rozwoju), jaki chce mieć charakter. Jednak to co zostanie zapisane musi być zgodne z tym co jest zaplanowane dla województwa i dla całego kraju.
Studium jest sporządzane przez wójta, a uchwalane przez Radę GminyW Gminie Wieniawa aktualnie obowiązujące studium zostało przyjęte uchwałą nr XIV/132/2000 Rady Gminy w Wieniawie dnia 28 lutego 2000 roku. Zważywszy na ponad siedemnastoletni okres jego obowiązywania, a także zmieniające się uwarunkowania przestrzenne i formalne sprawiają, że obecnie dokument ten nie zawsze odpowiada potrzebom, dlatego dokonanie zmiany jest niezbędne.
Studium powinno odpowiadać na potrzeby mieszkańców, dlatego wszyscy zostali zaproszeni do dyskusji i konsultacji tego dokumentu i mogą to czynioć nadal w formie wniosków.

Studium jest ważnym dokumentem dla każdego mieszkańca, bo informacje (np. przeznaczenie terenu) będą obowiązywały później w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego które musi być zgodne ze Studium.

25-08-2017