Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Targi Agrotech w Kielcach
W minioną niedzielę 29 marca 2015, pracownicy Urzędu Gminy w Wieniawie, Radni Rady Gminy, Sołtysi oraz Rolnicy, wzięli udział w Targach Agrotech w Kielcach. Nastepnie wszyscy udali się na Święty Krzyż, zwiedzali klasztor, krypty, gołoborza oraz uczestniczyli w Liturgii Niedzieli Palmowej i Mszy Świętej w Bazylice Świętokrzyskiej.
Na targach uczestnicy mieli możliwość obejrzenia oraz oceny przydatności różnego rodzaju maszyn rolniczych oraz służących gospodarce leśnej, komunalnej, ogrzewaniu budytnów, fotowoltaniki i wielu innych. Lista prezentowanych firm była niezwykle bogata, co doskonale zobrazowano na dołączonych fotografiach. Po zakończeniu części roboczej wyjazdu uczestnicy zwiedzili Klasztor na Świętym Krzyżu. Mgła, która towarzyszyła grupie od momentu wyjazdu z Wieniawy ustąpiła i pozwoliła podziwiać piękno ziemi świętokrzyskiej z tarasu widokowego na gołoborzu.

- Zwiedzając targi, poczyniliśmy starania, aby dokonać wyboru ofert maszyn służących gospodarce komunalnej, m.in: kosiarkorozdrabniacza na wysięgniku, służącego do czyszczenia poboczy i rowów, rozsiewacza mieszanki soli i piasku, zgarniacza uniwersalnego do odśnieżania oraz ciągnika komunalnego wraz z przyczepą tandemową. Mam nadzieję, że w momencie uruchomnienia fonansowania PROW 2015-2020, uda nam się pozyskać środki na zakup tych maszyn.

31-03-2015
Luty 2018