środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna w Licheniu

Wiele pozytywnych emocji i niezwykle miła atmosfera towarzyszyły VII Ogólnopolskiemu Zjazdowi Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich, które organizowane jest w Licheniu. Podczas tegorocznego święta, które odbyło się w dniach 9-10 września br. można było podziwiać artystyczny dorobek Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z całej polski, a na stoiskach wystawienniczych tradycyjnie zagościły dania regionalne i pyszne ciasta oraz desery

Powiat Przysuski reprezentowało 154 osoby z 13 organizacji:
Babska Rzeczpospolita - Klwów, Planeta Kobiet- Kadź, Drążnianki-Drążno, Głuszynianki- Głuszyna, Chili Babki-Potworów, Długowianki - Długie, Kobiety Kreatywne – Rdzów, Niezapominajki – Gałki, Józefinki – Rusinów, Przystalanki – Przystałowice Małe, Zakręcone Babki- Janików, LGD Wszyscy Razem, Rozwadzianki - Rozwady.

Dzięki Lokalnemu Stowarzyszeniu Kobiet – Skrzynno, również Gmina Wieniawa miała swoje przedstawicielki na tym niezwykle barwnym i miłym spotkaniu. To właśnie wydarzenie było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji dorobku artystycznego, tradycji i kultury różnych regionów Polski. W trakcie pierwszego dnia zjazdu, tzw. Jarmarku Kulturowego na placu przy zalewie Licheńskim, Powiat Przysuski prezentowany był zarówno na scenie podczas ,,Wieczoru Przysuskiego”, jak i w namiocie promocyjnym. Wszyscy, którzy tego dnia przybyli nad Licheńskie Jezioro, mogli skosztować regionalnych wiktuałów, przygotowanych przez nasze Panie specjalnie na tę okazję.

Tradycją zjazdów równolegle organizowany szereg atrakcji, a wybór tych, w których dane osoby biorą udział, należy do nich samych, Panie więc wybierają te, które je najbardziej interesują. Drużyna kobiet z Powiatu Przysuskiego wywalczyła III miejsce w turnieju piłki nożnej.

Drugi dzień zjazdu – niedziela, to różańcowy spacer od Kościoła Św. Doroty do miejsca objawień w Grąblinie. Następnie odbył się długi, barwny korowód Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Kobiecych na uroczystą Mszę Św. w Bazylice Licheńskiej.
Dziękujemy Paniom ze Skrzynna za to, że są ambasadorkami naszej Małej Ojczyzny na forum ogólnopolskim. Gratulujemy i pozdrawiamy

Tegoroczny zjazd odbył się pod patronatem polskiej pary prezydenckiej Agaty Kornhauser - Duda i Andrzeja Dudy.

Galeria ze zjazdu wkrótce na naszych stronach internetowych

02-11-2017