polski angielski niemiecki
Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
Prace remontowe w urzędzie gminy w Wieniawie

Z uwagi na konieczność wymiany instalacji elektrycznej oraz modernizacją sieci LAN w urzędzie gminy w Wieniawie, niniejszym informuję, że mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w funkcjonowaniu referatów w czasie remontu poszczególnych pomieszczeń. O miejscu przyjęć interesantów będziecie Państwo informowani na bieżąco w punkcie informacyjnym, zlokalizowanym na I piętrze w urzędzie.

Konieczność wymiany instalacji elektrycznej wynika z kilkukrotnego samozapłonu kabli w poszczególnych pomieszczeniach. Tylo w wyniku czujności i przemyślanych działań pracowników nie doszło do pożaru. Obecnie w części pokoi, funkcjonuje tylko jedno gniazdo, a sieć rozprowadzana jest za pomocą przedłużaczy, co powoduje dodatkowe przeciążenia czynnej jeszcze instalacji. Instalacja wykonana została przy użyciu kabli aluminiowych i funkcjonuje od dnia oddania do użytkowania budynku - 1983r. Dodatkowo, część przewodów kilka lat temu wymieniono na kable miedziane, co według informacji od wykonawcy powoduje szybsze zużywanie się kabli aluminiowych. Instalacja elektryczna wraz z siecią LAN, będzie poprowadzona w korytach natynkowych, bez ingerencji w ściany i tynki. Kucie i wiercenie w ścianach będzie ograniczone do niezbędnego minimum, aby nie naruszyć struktury ścian, które powodowałoby konieczność ich odnawiania i malowania.

Obok instalacji elektrycznej zostanie ułożone nowe okablowanie sieci LAN, ponieważ istniejąca infrastruktura teleinformatyczna, nie zapewnia możliwości skutecznej ochrony danych przechowywanych na nośnikach elektronicznych i komunikowania się wszystkich stacji roboczych z serwerem. W urzędzie sieć informatyczna funkcjonowała tylko w części pomieszczeń, w pozostałych sygnał internetowy rozdzielany był z wykorzystaniem urządzeń WI-FI. Od przyszłego roku, zastosowane rozwiązania będa w pełni profesjonalne i odpowiadające wymaganiom ochrony danych osobowych oraz implementacji Dyrektywy UE w zakresie procedur RODO.

Za utrudnienia w czasie remontu serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Prace w urzędzie prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz w związku z koniecznoscią zwiększenia ochrony przetwarzanych w urzędzie danych osobowych.

 

Z wyrazamio szacunku

Krzysztof Sobczak

-/-

Wójt Gminy WIeniawa

28-11-2017
Szukaj w artykułach

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA