polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Prace remontowe w urzędzie gminy w Wieniawie

Z uwagi na konieczność wymiany instalacji elektrycznej oraz modernizacją sieci LAN w urzędzie gminy w Wieniawie, niniejszym informuję, że mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w funkcjonowaniu referatów w czasie remontu poszczególnych pomieszczeń. O miejscu przyjęć interesantów będziecie Państwo informowani na bieżąco w punkcie informacyjnym, zlokalizowanym na I piętrze w urzędzie.

Konieczność wymiany instalacji elektrycznej wynika z kilkukrotnego samozapłonu kabli w poszczególnych pomieszczeniach. Tylo w wyniku czujności i przemyślanych działań pracowników nie doszło do pożaru. Obecnie w części pokoi, funkcjonuje tylko jedno gniazdo, a sieć rozprowadzana jest za pomocą przedłużaczy, co powoduje dodatkowe przeciążenia czynnej jeszcze instalacji. Instalacja wykonana została przy użyciu kabli aluminiowych i funkcjonuje od dnia oddania do użytkowania budynku - 1983r. Dodatkowo, część przewodów kilka lat temu wymieniono na kable miedziane, co według informacji od wykonawcy powoduje szybsze zużywanie się kabli aluminiowych. Instalacja elektryczna wraz z siecią LAN, będzie poprowadzona w korytach natynkowych, bez ingerencji w ściany i tynki. Kucie i wiercenie w ścianach będzie ograniczone do niezbędnego minimum, aby nie naruszyć struktury ścian, które powodowałoby konieczność ich odnawiania i malowania.

Obok instalacji elektrycznej zostanie ułożone nowe okablowanie sieci LAN, ponieważ istniejąca infrastruktura teleinformatyczna, nie zapewnia możliwości skutecznej ochrony danych przechowywanych na nośnikach elektronicznych i komunikowania się wszystkich stacji roboczych z serwerem. W urzędzie sieć informatyczna funkcjonowała tylko w części pomieszczeń, w pozostałych sygnał internetowy rozdzielany był z wykorzystaniem urządzeń WI-FI. Od przyszłego roku, zastosowane rozwiązania będa w pełni profesjonalne i odpowiadające wymaganiom ochrony danych osobowych oraz implementacji Dyrektywy UE w zakresie procedur RODO.

Za utrudnienia w czasie remontu serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Prace w urzędzie prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz w związku z koniecznoscią zwiększenia ochrony przetwarzanych w urzędzie danych osobowych.

 

Z wyrazamio szacunku

Krzysztof Sobczak

-/-

Wójt Gminy WIeniawa

28-11-2017
Szukaj w artykułach
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA