Niedziela, 24 września 2017 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Obradowała Gminna Rada Sportu
W dniu 01 kwietnia 2015, w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Wieniawie, odbyło się I spotkanie Gminnej Rady Sportu. Rada składa się z 8 członków powołanych przez Wójta Gminy Wieniawa, w tym 3 członków spośród kandydatów zgłoszonych przez statutowe organy klubów
Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia aktów powołania dla członków Rady. Następnie w wyniku głosowania wybrano przewodniczącego zastępcę i sekretarza. Przewodniczącym został Pan Rafał Pawlikowski. Zastępcą Przewodniczącego wybrano Panią Hannę Wątłą a Sekretarzem Pana Mirosława Kaletę. Na spotkaniu poruszono szereg spraw związanych z użytkowaniem obiektów sportowych, udostępniania ich mieszkańcom, zabezpiecznia w godzinach nocnych, udostępniania stadionu piłkarskiego ,itp. Omówiono zasady udzielania dotacji klubom sportowym i zakres wykorzystania tej pomocy. Ze strony członków Rady padła deklaracja współpracy przy sporządzeniu strategi rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Wieniawa. Jak słusznie zauważyli obradujący, sport to nie tylko piłka nożna, nie możemy zamykać kręgu dyscyplin, które mogą uprawiać zainteresowane osoby. Powstająca szkoła MMistrzostwa Sportowego również winna być ukierunkowana na kilka dyscyplin. Jestem przekonany, że dzięki współpracy i zaangażowaniu członków Rady, uda się wypracować wiele konstruktywnych rozwiązań, służących Mieszkańcom i Sportowcom.

03-04-2015