Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
Ślubowanie I klasy SP w Sokolnikach Mokrych i pasowanie przedszkolaków

W niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze, odbyło się w dniu dzisiejszym pasowanie przedszkolaków i dzieci I klasy w Szkole Podstawowej w Sokolnikach Mokrych. Pierwszaki złożyły również uroczyste ślubowanie i otrzymały pamiątkowe dyplomy.Tradycją szkoły jest organizowanie uroczystej akademii, podczas której uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

Do tej uroczystości pierwszaki ze szkoły podstawowej przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, Pani Dyrektor, uczniowie i nauczyciele. Wychowawczyni klasy pierwszej, Pani Anna Łęcka wraz z gronem pedagogicznym, przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz grupa młodszych i starszych kolegów i koleżanek Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło w obecności Wójta Gminy, Pana Krzysztofa Sobczaka. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i życzeniami od pani dyrektor, uczniów, rodziców i przedszkolaków.

Jest mi niezwykle miło i dziękuję serdecznie, że mogłem w dniu dzisiejszym uczestniczyć w tak sympatycznej i pełnej wzruszeń uroczystości. Moja obecność wynikała z pełnionej funkcji Wójta Gminy, a jednocześnie wspólnie z innymi rodzicami dumnego ojca. To niezwykle ważnie i istotne, że istnieją jeszcze niewielkie szkoły środowiskowe, które zapewniają naszym najmłodszym mieszkańcom opiekę i naukę, a rodzice mają wybór, gdzie poślą swoje pociechy i komu polecą kształtowanie ich osobowości od najmłodszych lat. Dziękuję Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie i przygotowanie akademii, a rodzicom za obecność i poczęstunek. Jednocześnie pragnę z tego miejsca jednoznacznie przeciąć pojawiające się spekulacje i nieprawdziwe informacje, że samorząd chce likwidacji placówki w Sokolnikach Mokrych. Samorząd wieniawski nie jest organem założycielskim i będzie wspierał stowarzyszenie w prowadzonych działaniach oświatowych, zgodnie z obowiązującym prawem i dobrym obyczajem.

Życzę wszystkim dzieciakom wszystkiego co najlepsze i gorąco przytulam do serca, a Gronu Pedagogicznemu, miłej pracy i radości ze wspólnie spędzonych chwil z dziećmi i rodzicami oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków!

29-11-2017