Niedziela, 27 maja 2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Zapraszamy do lektury Biuletynu LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury 88 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na łamach którego dzielimy się z Państwem inicjatywami i działaniami podejmowanymi przez nas i naszych partnerów w okresie ostatniego miesiąca. Gmina Wieniawa jest członkiem LGD Razem dla Radomki i we współpracy ze stowarzyszeniem wspólnie realizujemy wiele ciekawych inicjatyw

W bieżącym numerze biuletynu prezentujemy, m.in. informacje o wyjątkowym wyróżnieniu które otrzymaliśmy – nagrodzie specjalnej konkursu Perła Powiatu Radomskiego w kategorii Produkt Roku 2017, otrzymaną w konkursie gospodarczym Starosty Radomskiego - gdzie kapituła konkursu doceniła działania szkoleniowe i aktywizujące, podejmowane przez nas w okresie 7 ostatnich lat. Przedstawiamy informacje o 11 inicjatywach – dla których LGD „Razem dla Radomki” podpisała umowę na realizację projektów grantowych na kwotę blisko 100 tyś. zł. Dzięki ich realizacji powstaną m.in. siłownie na powietrzu, altany, miejsca rekreacji, wydane zostaną płyty muzyczne, publikacje, zakupione zostaną stroje ludowe dla zespołów, ale też przeprowadzone zostaną warsztaty, szkolenia i wydarzenia artystyczne dla mieszkańców obszarów wiejskich, w tym dla grup defaworyzowanych i osób w wieku 50+.

Opowiemy o tegorocznej edycji Targów Agrotravel, gdzie na zaproszenie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich mogliśmy promować nasz region. Oprócz tych tematów znajdą Państwo informację o nowych przedsiębiorcach wpisanych na Listę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza, informację o nagrodzie Oskara Kolberga dla Kapeli Lipców z Wygnanowa, czy pozostając w kręgach muzyki ludowej - o nowej płycie artystów z Wieniawy.

Serdecznie zapraszamy do lektury publikacji, dostępnej pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn88/index.html

Żródło:

Lokalna Grupa Działania