Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
O drodze krajowej S12 rozmawialiśmy z Mieszkańcami Kochanowa

Na wczorajszym zebraniu Mieszkańców Kochanowa, zorganizowanym w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie, rozmawialiśmy o korytarzach, jakie wstępnie zostały zaplanowane w związku z opracowaniem przez GDDKiA, Sudium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego dotyczącego budowy DK S12, oraz podsumowaliśmy trzy lata działalności obecnej kadencji samorządu

W zebraniu uczestniczyło około 40 osób. Po prezentacji Wójta Gminy, dotyczącej podsumowania obecnej kadencji pracy samorządu oraz zrealizowanych i zaplanowanych do realizacji prac, Mieszkańcy mięli możliwość składania swoich wniosków. Większość z nich dotyczyła systematycznego prowadzenia prac porządkowych na terenie Sołectwa oraz wokół terenów i budynków użyteczności publicznej. Z nieukrywaną satysfakcją podchodzimy do tego typu wniosków i opinii, ponieważ wskazują one, że coraz większa liczba Mieszkańców, troszczy się o wygląd i estetykę naszej Gminy, co jest dodatkowym bodźcem i ukazuje kierunki i obszary w jakich należy kontynuować prace.

W drugiej części zebrania, zostały omówione i przedstawione w formie multimedialnej, trzy warianty przebiegu drogi krajowej S12, przez teren Gminy Wieniawa. Mieszkańcy Kochanowa, podobnie jak pozostałych miejscowości, w których do tej pory odbyły się zebrania, ze zrozumieniem podchodzą do konieczności budowy drogi ekspresowej oraz korzyści jakie ta inwestycja potencjalnie może przynieść. Jednak w sposób identyczni jak pozostali Mieszkańcy, posiadający informację na temat poszczególnych wariantów, zwracają uwagę, że obecnie wytyczone korytarze, szczególnie wariant oznaczony na mapach kolorem żółtym, dość mocno ingeruje w przestrzeń publiczną miejscowości, bezpośrednie sąsiedztwo domostw oraz SUW w Kłudnie, ograniczony dojazd do pól uprawnych pomimo, że jest dość dużo innych terenów, rolnych czy leśnych, by wybudować drogę w odpowiedniej odległości od zabudowań, nie ingerując przy tym w tereny budownictwa mieszkaniowego, czy też ważne dla całego samorządu obiekty, jak chociażby przywołana wcześniej studnia i stacja uzdatniania wody.

Dziękuję serdecznie za frekwencję i pozostaję do Państwa dyspozycji.

31-01-2018
Luty 2018