polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Pikniki rodzinne w Pogroszynie i Brudnowie
Z inicjatywy Pań: Hanny Wątłej oraz Małgorzaty Hadas, na terenie Gminy Wieniawa powołano do życia stowarzyszenia zrzeszające mieszkańców. W Brudnowie, Stowarzyszenie Kobiet z nad Zalewu, w Pogroszynie, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Miejscowości
W dniu 18 lipca 2015, w Pogroszynie zorganizowano Piknik Rodzinny - POGROSZYN 2015, impreza odbyła się na boisku byłej Szkoły Podstawowej (obecnie ośrodka wychowawczego). Celem nadrzednym pikniku było zintegrowanie środowiska wiejskiego . Na piknik zaproszeni byli mieszkańcy wsi Pogroszyn oraz Wójt Gminy Wieniawa. W przygotowania włączyła się cała społeczność wsi Pogroszyn . Gry i zabawy dla dzieci poprowadziła pani Asia Zawadzka z młodzieżą z GOK w Wieniawie. Duża frekwencja ( około 130 osób) oraz oferta Pikniku ( wspólne grillowanie oraz gry i zabawy dla dzieci ) pozwoliły w pełnym zakresie zrealizować zaplanowane cele. Wszyscy bawili sie wyśmienicie. 
Pani Małgorzata Hadas, Sołtys Pogoszyna:
Jestem bardzo zadowolona z przebiegu całego pikniku tym więcej że miałam mozliwośc  obserwacji mieszkańców Pogroszyna. Zachodzace procesy aktywności i integracji mieszkańców pokazuja że inwestowanie w sferę społeczną jest najbardziej obiecujacym kierunkiem rozwoju miejscowości a inwestowanie w infrastrukture użyteczności publicznej ( świetlica , boisko czy miejsce do glillowania ) moga przynieść wsi najbardziej wymierne korzyści.
W dniu 25 lipca, Stowarzyszenie Koło Kobiet z nad Zalewu Organizowało biesiadę promującą ziemniaka brudnowskiego jako produkt regionalny. Na pikniku rozstrzygnięto konkurs Ziemniak królem potraw jest i basta, śpiewano pieśni regionalne. Licznie zgromadzeni Mieszkańcy degustowali potrawy przygotowane na bazie ziemniaka.
Obydwu imprezom towarzyszyła burza, jednak nie zepsuło to nastroju i piknikowej atmosfery.
Gratuluję sukcesów organizacyjnych obu Paniom, zapewniam o wsparciu i zachęcam do dalszej pracy.

Z poważaniem

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa
27-07-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31