Niedziela, 22 lipca 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Spotkanie inauguracyjne nowej Rady Społecznej ZOZ w Skrzynnie
Od wręczenia aktów powołania, rozpoczęła pracę Rada Społeczna Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skrzynnie. W skład organu wchodzą: Wójt Gminy, Pan Krzysztof Sobczak, Pani Danuta Dyjas-Walczak - Kierownik Ośrodka, Pani Alina Szeliga - Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego, Pan Sławomir Brudnias, Pan Andrzej Kazała oraz Pan Andrzej Sikorski.
Rada z pośród członków wybrała zastępcę przewodniczącego oraz sekretarza. Funkcje te objęli odpowiednio Pan Sławomir Brudnias oraz Pani Alina Szeliga. Rada SP ZOZ jest organem opiniotwórczym, analizującym funkcjonowanie i realizację przez Ośrodek Zdrowia w Skrzynnie, statutowych zadań. Na spotkaniu poruszono sprawę odprowadzania ścieków z budynku ośrodka, ponieważ jest problem z ich wywozem, co wynika z braku możliwości dojazdu do studzienek rewizyjnych. Dojazd możliwy jest tylko przez prywatne posesje, a właściciele nie zawsze wyrażają na to zgodę. Należy podjąć działania zmierzające do rozwiązania problemu ponieważ istnieje zagrożenie rozlewania się nieczystości po okolicznych działkach. Problem ten jest sygnalizowany już od 20 lat, mówiła Pani Doktor Danuta Dyjas Walczak.
W dniu 28 grudnia odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy projektującej oczyszczalnie do tego typu obiektów.
Kolejne spotkanie Gminnej Rady SP ZOZ w Skrzynnie zwołano na dzień 30 grudnia 2015 r., na godzinę 09.00, w siedzibie ośrodka, w Skrzynnie.

28-12-2015
Lipiec 2018