Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Spotkanie z mieszkańcami Sołectwa Głogów w Konarach
20 marca 2015, o godzinie 13.00, w Konarach zorganizowano z inicjatywy Pani Sołtys Kariny Kality, spotkanie z Mieszkańcami w sprawie adaptacji budynku po byłej siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej na Świetlicę Wiejską.
Mieszkańcy przedstawili szereg rzeczowych argumentów dotyczących przedmiotowej sprawy. Istnieje w Ich ocenie potrzeba powstania tego typu obiektu z uwagi chociażby na brak miejsca do organizacji zebrań wiejskich. Ponadto należy zwrócić uwagę na potrzebę wewnętrznej integracji środowiska lokalnego, co w sposób znaczący jest utrudnione z powodu braków lokalowych. Młodzież również nie ma możliwości ogranizacji wspólnych spotkań. Obiekt po bylej OSP położony jest w samym centrum Konar, przy skrzyżowaniu dróg, w okolicy Pałacu Domaniowskiego i stanowi pewnego rodzaju"wizytówkę Gminy". Również okolica wokół pozostawia wiele do życzenia w zakresie zagospodarowania terenu. Istnieje tym samym wiele przesłanek, aby miejsce to odrestaurować i udostępnić Mieszkańcom do korzystania. Zauważyć należy, że miejscowość w okresie letnim jest typowo turystyczna, z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo zalewu.

Wójt zwrócił uwagę, że w chwili obecnej z uwagi na sytuację budżetową prace te nie będą mogły zostać zrealizowane. Zapewnił również, że rozmowy w przedmiotowej sprawie zostaną wznowione już w lipcu bieżącego roku.
21-03-2015
Czerwiec 2018