Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Informacje z zebrania z rodzicami przedszkolaków

W dniu 02 listopada 2017r., odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci, korzystających z usług Przedszkola Publicznego w Wieniawie. W zebraniu uczestniczyła Pani Dyrektor Przedszkola, Pani Jadwiga Porczyńska oraz Wójt Gminy Wieniawa, Pan Krzysztof Sobczak. Rodzice mieli możliwość zadawania pytań, a ze spotkania sporządzono protokół zawierający wnioski, które przedstawiamy Państwu w załączeniu

Wbrew opinii części środowisk, zebrania z Mieszkańcami, rodzicami, grupami nieformalnymi, odnośnie funkcjonowania placówek dydaktycznych czy też w zakresie wszelkich innych spraw będących w gestii samorządu są niezykle ważne, istotne i potrzebne. Działalność organów Gminy jest jawna i Mieszkańcy mają prawo do informacji, co w samorządzie się dzieje i jakie są założenia czy  plany w zakresie kreowanej polityki w każdej z dziedzin, będących w gestii jednostki samorządu terytorialnego. To Państwo jesteście beneficjentami naszych działań i macie możliwość weryfikacji naszych działań. Niezwykle ważne i istotne sa również składane wnioski czy opinie na temat funkcjonowania, jednostek organizacyjnych gminy, czy też działań przez nie podejmowanych w imieniu Wójta. Wynagrodzenie jakie otrzymują pracownicy sektora samorządowego na szczeblu gminym można określić jako środki, które za świadczenie pracy narzecz społeczeństwa otrzymują właśnie od Mieszkańców. Mieszkańcy powierzają Wójtowi i Radzie Gminy dbanie o finanse samorządu na cztery lata, a my samorządowcy, mamy obowiązek podejmowania decyzji mądrych, rzetelnych, a przede wszystkim stanowiących odpowedź na oczekiwania społeczeństwa, od którego otrzymało kredyt zaufania.

Stąd dziękuję rodzicom za cenne informacje i wnioski, które prezentuję Państwu w załączeniu do niniejszej wiadomości. Pozwolą one na takie kreowanie polityki rozwoju, by zarówno inwestycje, jak i organizacja pracy placówki stanowiły odpowiedź na oczekiwania rodziców, a w konsekwencji przyczyniały się do poprawy jakości życia Mieszkańców i jakości kształcenia.

Informuję również, że Rada Gminy podjęła uchwałę, na podstawie której rodzice dzieci sześcioletnich, którzy dokonali wpłat w okresie od 01 stycznia do końca września 2017r., za ponadwymiarowy pobyt dziecka 6-letniego w placówce, otrzymają zwrot środków. Zwrot nastąpi po wejściu w życie uchwały, w ciągu 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Wszyscy zainteresowani rodzice zostaną o tym fakcie poinformowani odrębnym pismem.

Deklaruję otwartość i jeśli zajdzie taka konieczność serdcznie zapraszam do Urzędu Gminy, bądź wspólnej debaty w przedmiotowej sprawie

13-12-2017
Artykuły z ostatniego miesiąca