środa, 20 czerwca 2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Zebranie z Mieszkańcami Żukowa

Zebraniem z Mieszkańcami Żukowa, rozpoczęliśmy cykl spotkań z Mieszkańcami Gminy Wieniawa, poświęcony podsumowaniu prac samorządu w ciągu trzech ostatnich lat bieżącej kadencji oraz planom na rok 2018. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Grażyna Strzelczyk, Wójt Gminy Pan Krzysztof Sobczak oraz Z-ca Wójta Pani Krystyna Żurowska

Zebranie rozpoczęła Pani Maria Kwiecień, Sołtys Wsi Żuków. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania i protokolanta. W pierwszej części wystąpienia, Wójt Gminy przedstawił sprawozdanie z działalności samorządu w ostatnich trzech latach, jakie inwestycje udalo się zrealizować, jak kreowana i realizowana jest polityka społeczna, oraz omówił i którtko scharakteryzował plany związane z budżetem gminy w roku 2018.

W drugiej części zebrania Mieszkańcy mięli możliwość zadawania pytań i przedstawienia spraw dotyczących problemów jakie bezpośredni dotykają sołectwa oraz działań i prac, które należy wykonać w najbliższym czasie. sprawy poruszane przez Mieszkańców, to m.in:

- systematyczne zaśmiecanie działki gminnej położonej, na tzw. Piaskach, sposoby i możliwości ograniczenia zaśmiecania terenu poprzez monitoring, wzmożony nadzór, itp. Mieszkańcy również wnioskują o nawiezienie ziemi i zabezpieczenie skarpy.

- uwłaszczenie działek stanowiących w przeszłości własność wspólnoty wsi

- utrzymanie porządku i czystości na terenie cmentarza parafialnego

- uzupełnienie oświetlenia ulicznego

- zmiana lokalizacji wiaty przystankowej

- poprawa nawierzchni dróg stanowiących dojazd do pól uprawnych oraz oczyszczenie rowów odwadniających

Na prośbę Mieszkańców, Wójt Gminy przedstawił również koszty utrzymania i funkcjonowania świetlicy wiejskiej w Żukowie w roku 2016 i 2017.

Zebranie zakończyło się około godziny 17.30

Dziękujemy Mieszkańcom za obecność i przedstawione zagadnienia, sformułowane wnioski czy spostrzeżenia

13-12-2017
Czerwiec 2018