Niedziela, 22 lipca 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Pogroszynie

W dniu dzisiejszym oddajemy w ręce Mieszkańców Gminy Wieniawa, świetlicę wiejską w Pogroszynie. Obiekt powstał, jako odpowiedź na oczekiwania i wolę społeczności lokalnej, wyrażaną wielokrotnie podczas spotkań okolicznościowych i zebrań wiejskich. Życzymy zadowolenia i satysfakcji, ze wspólnych spotkań oraz wielu atrakcyjnych pomysłów i inicjatyw związanych z nowo powstałym obiektem.

Aby świetlica nie była tylko wykorzystywana w ramach organizacji zebrań, niezbędne jest zaangażowanie społeczności lokalnej i realizacja wielu ciekawych pomysłów, związanych ze wspólnym spęczaniem czasu, aranżacją różnego rodzaju imprez, spotkań i programów. Bez zaangażowania społeczeństwa budynek nie będzie w pełni wykorzystany. Społeczność Pogroszyna jednak, niejednokrotnie już udowodniła, że nie brakuje im pomysłów i koncepcji, jak we wspólnocie budować infrastrukturę, a poprzez umacnianie i zacieśnianie wzajemnych relacji razem iść w przyszłość. Gratulujemy inicjatyw i życzymy wielu radosnych wspólnie spędzonych chwil.

Świetlica powstała przy udziale i wykorzystaniu środków Unii Europejskiej. Wniosek o dofinansowanie został złożony do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie dokładnie rok temu, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki. Wartość inwestycji zgodnie z zawartą umową z wynosiła 338 427,46 zł. Gmina Wieniawa otrzyma zwrot kosztów kwalifikowanych w wysokości 63,63 % wartości inwestycji, co stanowi 215 341,39 zł.

Fotorelacja z otwarcia obiektu już wkrótce na naszych stronach internetowych

14-12-2017
Lipiec 2018