polski angielski niemiecki
Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Seniorzy z Komorowa oraz Zespół Wieniawa na Spotkaniu Opłatkowym w MRPiPS

Seniorzy z Dziennego Domu Opieki w Komorowie wraz z zespołem śpiewaczym Wieniawa, na zaproszenie Pani Minister Elżbiety Rafalskiej, wzięli udział w spotkaniu opłatkowym pracowników Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wspólnie zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz wymienili życzenia świąteczne z pracownikami resortu.
 

Spotkanie opłatkowe zostało zorganizowane w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przy ulicy Nowogrodzkiej 1 w Warszawie. Przedstawiciele seniorów z Komorowa, z Panią Kierownik Joanną Kowalską oraz Zespół Śpiewaczy Wieniawa, pod kierownictwem muzycznym Pana Mariana Kulkowskiego, uświetnili spotkanie swoim śpiewem i muzyką. Ubrani w tradycyjne opoczyńskie stroje, zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W spotkaniu uczestniczyli: Pani Minister Elżbieta Rafalska, JE Kard. Kazimierz Nycz, Dyrektorzy Departamentów MRPiPS oraz pracownicy resortu.  Nasi przedstawiciele wymienili również życzenia świąteczne z Panią Minister oraz pracownikami ministerstwa.


To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłem wraz z przedstawicielami samorządu: Zastępcą Wójta Panią Krystyną Żurowską oraz Skarbnikiem Gminy Panią Wandą Nogańską uczestniczyć wraz z Państwem w tak podniosłej i miłej uroczystości. Zarówno Seniorzy, jak i Zespół Wieniawa są ambasadorami kultury i tradycji ziemi wieniawskiej w całej naszej pięknej Ojczyźnie. Dziękuję, że za waszą przyczyną, mówi się o Wieniawie jako zakątku tradycji i kultury, który jest dumny ze swojego dziedzictwa i pielęgnuje te wartości, przekazując je jednocześnie przyszłym pokoleniom.


Dziękuję również z tego miejsca Pani Wandzie Dębskiej, członkini zespołu Wieniawa, a za razem Nauczycielce i opiekunce zespołu dziecięcego Folkowe Nutki, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wieniawie, za przekazywanie wartości zakorzenionych głęboko w tradycji i kulturze ziemi wieniawskiej, następnym pokoleniom Polek i Polaków, którzy dumnie już od najmłodszych lat uczą się i kształtują ducha naszej Małej Ojczyzny. To co Państwo wszyscy wspólnie robicie jest niezwykle ważne i doniosłe, ponieważ od najmłodszych lat uczy wartości  i cnót oraz buduje przyszłość Narodu

 

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

19-12-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30