polski angielski niemiecki
Wtorek, 16 października 2018 r. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Droga Ekspresowa S12

W związku z powzięciem informacji na temat przystąpienia do opracowania Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego, dotyczącego budowy odcinka drogi krajowej S12, przebiegającego przez teren Gminy Wieniawa, niniejszym informuję, że spotkanie z wykonawcami odbędzie się w dniu 21 lutego 2018 r. o godz. 12:00 w Strażnicy OSP w Wieniawie

Zgodnie z informacją otrzymaną od wykonawcy Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego, odcinka drogi S12, przebiegającego przez teren Gminy Wieniawa, brane są pod uwagę trzy warianty przebiegu trasy:

Żółty: dotyczy obrębów Romualdów, Zagórze, Skrzynno, Komorów, Kamień Duży, Sokolniki Suche, Kochanów, Kłudno, Wieniawa i Zawady
Czerwony: Zagórze, Skrzynno, Komorów, Kamień Duży, Sokolniki Suche, Sokolniki Mokre, Wieniawa, Jabłonica, Zawady

Brązowy: Żuków, Ryków, Pogroszyn, Koryciska, Zawady
 
W załączeniu udostępniamy mapy poglądowe przebiegu poszczególnych wariantów. W każdym z nich znajdują się posesje i domy mieszkalne przeznaczone do wyburzenia, zauważyć należy, że część z nich, to nowo powstałe zabudowania.
 
Organizowane w najbliższym okresie, przed 21 lutego b.r., zebrania zaplanowane w związku z podsumowaniem działalności samorządu w ciągu ostatnich trzech lat, chcę poświęcić również tym kwestiom. Dodatkowo, w miejscowościach, w których zebrania były zaplanowane po tym terminie, a przebieg S12, dotyczy również tych miejscowości, zostaną one przyśpieszone i zorganizowane przed tym terminem (21.2.2018r.) Na początku przyszłego tygodnia, zostanie zorganizowane spotkanie sołtysów, na którym otrzymają oni szczegółowe informacje na temat przebiegu S12 oraz wspólnie ustalimy termin zebrań w poszczególnych miejscowościach.
Niezwłocznie po ustaleniu terminów spotkań, zostaną one udostępnione Państwu za pośrednictwem naszych stron internetowych, mediów społecznościowych oraz drogą tradycyjną w formie listownej.

W Komorowie, Pogroszynie i Żukowie, gdzie zebrania już się odbyły, zostaną one zorganizowane ponownie, z uwagi na wagę omawianych spraw i ich bezpośredni wpływ planowanej przez GDDK i A inwestycji, na własność i poziom życia Mieszkańców, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego słowa znaczeniu.

Jest moim życzeniem, aby informacja na temat przebiegu drogi S12, dotarła do możliwie jak największej liczby Mieszkańców, których bezpośrednio dotyczy ta sprawa. Zauważyć należy, że nie muszą to być tylko Mieszkańcy poszczególnych miejscowości, ale również użytkownicy działek rolnych czy leśnych, zlokalizowanych na tych terenach.

Do spotkania z wykonawcą studium, które odbędzie się w Sali Gimnastycznej PSP w Wieniawie, wszyscy uczestnicy z naszej strony powinni mieć obraz i stanowisko dotyczące przebiegu drogi S12.

Jednocześnie zwracam się z prośbą, by przed terminem zebrań, nie zwracać się z ta sprawą bezpośrednio do urzędu gminy, z uwagi na konieczność realizowania w tym czasie innych ważnych zadań. Pracownicy wraz niezbędnymi dokumentami i mapami, dotrą bezpośrednio do Państwa Miejscowości w wyznaczonym terminie.
 
 
Z samorządowym pozdrowieniem
Krzysztof Sobczak
Wójt Gminy Wieniawa
23-01-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31