środa, 20 czerwca 2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Spotkanie Mieszkańców Romualdowa, Zagórza i Komorowa w sprawie S12

Na z wspólnym spotkani  zorganizowanym w DD Senior + w Komorowie, Mieszkańcy Romualdowa, Zagórza i Komorowa zapoznali się z wariantami przebiegu DK S12 od granic Województwa Mazowieckiego, do węzła w Młodocinie. Całe spotkanie poświecone było Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowemu, projektowanej drogi krajowej S12

Warianty żółty i czerwony w sposób istotny ingerują w tereny rolne użytkowane przez Mieszkańców Romualdowa, Zagórza i Komorowa. Jednocześnie naruszają w sposób znaczący strukturę zlokalizowanych na tych terenach gospodarstw sadowniczych, które stanowią jedyne źródło dochodu części rolników. Pomimo oczywistych niedogodności związanych z samą budową drogi, oraz konieczności likwidacji wielu odcinków dróg lokalnych stanowiących komunikację, zebrani są przekonani o konieczności realizacji tej inwestycji, ponieważ z pewnością przyniesie ona również wiele korzyści.

Aby w sposób jak najmniej uciążliwy dla społeczności móc przeprowadzić inwestycję, należałoby w ocenie Mieszkańców, przesunąć projektowane korytarze w kierunku linii kolejowej. Spowodowało by to konieczność przekazania części działek rolnych na potrzeby budowy, nie ingerując przy tym w strukturę gospodarstw. Stanowiłyby one jedną funkcjonalną całość.

Lokalizacja korytarzy w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej nie zakłóci również w sposób znaczący komunikacji pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, ponieważ obecny układ dróg nie zostanie w sposób znaczący naruszony.

Mieszkańcy zostali również poinformowani o możliwości zgłaszania swoich uwag i wniosków u wykonawcy studium, na spotkaniu zorganizowanym w dniu 21 lutego, o godzinie 12.00, w siedzibie OSP w Wieniawie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność. Z uwagi na charakter sprawy i jej znaczenie dla ładu przestrzennego, w spotkaniu uczestniczyło około 80 osób.

05-02-2018
Czerwiec 2018