polski angielski niemiecki
Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Zebrania w Zawadach i Wieniawie w sprawie S12, projekt ulicy Kasztanowej

W miniony poniedziałek, w świetlicy w Koryciskach, Mieszkańcy Zawad zapoznali się z projektowanymi koncepcjami przebiegu drogi krajowej S12. Ten sam temat dominował również na spotkaniu Mieszkańców Wieniawy w dniu 06 lutego b.r., którzy spotkali się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zebrani zapoznali się z wariantami przebiegu drogi krajowej przez teren Gminy Wieniawa, oraz w ujęciu ogólnym na całym projektowanym odcinku

Szczegółowo zostały przedstawione lokalizacje w terenie projektowanych wariantów, szczególnie tych miejsc, które najbardziej interesowały uczestników spotkania.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje koncepcje i wnioski w przedmiotowej sprawie, na konsultacjach z wykonawcą Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego, na spotkaniu z wykonawcami, które zostało zaplanowane na dzień 21 lutego 2018r., na godzinę 12.00, w Siedzinie Ochotniczej Straży Pożarnej.


Obok szeregu wątpliwości i zapytań związanych z wytyczaniem korytarzy S12, Mieszkańcy zapoznali się z działalnością samorządu w związku z koniecznością implementacji przepisów prawa krajowego i unijnego, m.in. w zakresie Prawa Wodnego, czy też RODO, utrzymania porządku i czystości w gminach oraz innych przepisów ważnych dla Mieszkańców. W Wieniawie zaprezentowany został również projekt przebudowy ulicy Kasztanowej od ul. Przytyckiej do skrzyżowania z ulica Parkową.


Przedstawiono również prace jakie obecnie trwają, a związane są z planowanymi inwestycjami w poszczególnych miejscowościach. Mieszkańcy złożyli również istotne z ich punktu widzenia wnioski i zapytania, m.in. w zakresie:
•    Naprawy dróg po prowadzonych pracach budowlanych związanych z kanalizacją Wieniawy
•    Kanalizacja budynków usytuowanych na terenach kolejowych
•    Uruchomienie kanalizacji i możliwość uzyskania warunków technicznych przyłącza
•    Okresowe zalewanie ulic w Zawadach oraz możliwość ich remontu
•    Budowa oświetlenia ulicznego od przystanków autobusowych usytuowanych przy drodze krajowej 12, w kierunku Zawad.
•    Prace związane z poprawą jakości ulic Miła i Brzozowa w Zawadach
•    Fundusz Sołecki i planowane inwestycje w tym zakresie
Dziękuję Mieszkańcom za poświęcony czas, liczną obecność na naszych spotkaniach, a przede wszystkim złożone wnioski, kierowane pytania oraz wiele ciepłych i serdecznych słów. Z uwagi na trudny i złożony temat w zakresie korytarzy S12, z pewnością nie były to nasze ostatnie spotkania w tym roku.
 

W załączeniu przedstawiam wstępny projekt ulicy Kasztanowej w Wieniawie. Proszę o sprawdzenie, czy wszystkie istniejące zjazdy do posesji zostały zaplanowane zgodnie z zapotrzebowaniem, a w przypadku braków w projekcie, o zgłoszenie tego faktu u Zastępcy Wójta Gminy

 

Z poważaniem

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

13-02-2018
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30