Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
W Sokolnikach Suchych o S12 i sprawach bieżących

Spotkanie rozpoczęło się 09 lutego, o godzinie 16.00. W pierwszej części Mieszkańcy zapoznali się z projektowanymi odcinkami drogi krajowej S12 od węzła Gielniów do węzła Młodocin. Następnie w sposób szczegółowy zostały zaprezentowane wszystkie trzy warianty przebiegu S12, z uwzględnieniem ich potencjalnego wpływu na infrastrukturę lokalną i sytuację gospodarczą gminy. Mieszkańcy otrzymali również informację na temat zabytków i budżetu gminy

Druga część zebrania, to sprawy bieżące samorządu i działania inwestycyjne jakie zostały zaplanowane do realizacji w Sokolnikach Suchych. Mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań i składania wniosków w zakresie koniecznych do podjęcia działań i prac w sołectwie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Gminy w Wieniawie, z Panią Przewodniczącą RG, Grażyną Strzelczyk, Radnymi Piotrem Porczyńskim i Robertem Korczyńskim.

Mieszkańcy zostali poinformowani przez przedstawicieli samorządu o planowanych bieżącym roku inwestycjach w miejscowości. Nie były by one możliwe do zrealizowania, gdyby nie decyzja Mieszkańców o przekazaniu w użytkowanie terenów stanowiących własność wspólnoty wsi Sokolniki Suche, za co w imieniu samorządu serdecznie dziękuję.

Wokół świetlicy wiejskiej powstanie centrum aktywności, z placem zabaw i siłownią plenerową. Teren zostanie ogrodzony i wyposażony w miejsca parkingowe od strony drogi powiatowej. Planowana jest również termomodernizacja samej świetlicy i wymiana pokrycia dachowego. Wewnątrz w ramach Funduszu Sołeckiego powstaną również toalety. Pierwsze z wspomnianych zadań jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ze środków PROW, przeprowadzone już zostało postępowanie przetargowe i zawarta umowa z wykonawcą, kolejne umowy i dokumentacja w przygotowaniu.

Dziękuję Mieszkańcom za liczną obecność i ważne zdanie w zakresie prac jakie należy realizować. Cieszę się, że sprawy samorządowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem, a sami Mieszkańcy deklarują ze swojej strony pomoc w realizacji części zadań oraz szereg pomysłów, z których część na pewno spotka się z akceptacją i zostanie zrealizowana.

28-02-2018
Artykuły z ostatniego miesiąca