Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Duże zainteresowanie S12 w Wydrzynie

W niedzielne popołudnie,11 lutego 2018r., Mieszkańcy Wydrzyna spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wraz z przedstawicielami samorządu zapoznać się i wyrazić swoją opinię na temat projektowanych wariantów budowy drogi krajowej S12. Dyskusja, jaka miała miejsce po prezentacji, dotyczyła wszystkich korytarzy proponowanych przez GDDiK, a w drugiej części zebrania, spraw bieżących sołectwa.

W  Wydrzynie duże zainteresowanie drogą krajową w jej nowej, projektowanej formie, wynika z faktu, że jeden z wariantów przebiega przez tereny wykorzystywane przez Mieszkańców, jako działki rolne. Zebrani zainteresowani byli jednak i zapoznali się z wszystkimi wariantami proponowanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz wskazali, co w ich ocenie należy zmienić, bądź wskazać jako istotne elementy, które winny znaleźć się w projektowanym STEŚ, m.in., przejazd na drodze Skrzynno – Borkowice.

Druga część spotkania, to dyskusja o sprawach bieżących. Wydrzyn został objęty Planem Rewitalizacji Gminy, w ramach którego zostały opracowane zadania inwestycyjne na kolejne lata. Dotyczy to przebudowy centrum miejscowości, oczyszczenia zbiornika wodnego, modernizacji świetlicy wiejskiej, instalacji infrastruktury dla najmłodszych.

Mieszkańcy zwracają uwagę na obecność bobrów na rzece Radomce, co powoduje okresowe podtapianie działek rolnych, a w wielu przypadkach ogranicza korzystanie z nich, z uwagi na rozległe rozlewiska związane z budową tamy razem z żeremiami.
Sami Mieszkańcy w ramach Funduszu Sołeckiego wyremontowali kilka odcinków dróg, a prace te będą kontynuowane również w roku bieżącym. Dodatkowo w ramach funduszu, Mieszkańcy przeznaczyli część środków na zakup projektu świetlicy.

28-02-2018
Czerwiec 2018