polski angielski niemiecki
Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Spotkanie z Mieszkańcami Sokolnik Mokrych

W Sokolnikach Mokrych odbyło się zebranie dotyczące spraw bieżących sołectwa oraz proponowanych przez GDDK i A korytarzy przebiegu projektowanej drogi ekspresowej S12. Obecni na spotkaniu w dniu 12 lutego 2018r., Mieszkańcy, wskazali niezbędny do wykonania zakres prac, jakie należy przeprowadzić w sołectwie w najbliższym czasie

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00. W pierwszej części spotkania Mieszkańcy zapoznali się z projektowanymi odcinkami drogi krajowej S12 od węzła Gielniów do węzła Młodocin. Następnie w sposób szczegółowy zostały zaprojektowane wszystkie trzy warianty przebiegu drogi krajowej, z uwzględnieniem ich potencjalnego wpływu na infrastrukturę lokalną i sytuację gospodarczą gminy.

Mieszkańcy otrzymali również informację na temat zabytków, znajdujących się w pasie przebiegu poszczególnych korytarzy oraz gospodarce przestrzennej terenów znajdujących się w ich zasięgu. Zebrani zwrócili szczególną uwagę na przebieg wariantu oznaczonego kolorem czerwonym, ponieważ w sposób istotny dotyczy miejscowości i gruntów Sokolnik Mokrych, Mieszkańcy wskazują przy tym, że wariant ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem z gospodarczego punktu widzenia i po drobnych korektach, mógłby być realizowany.
W drugiej części spotkania Mieszkańcy zostali poinformowani o planowanej budowie Otwartej Strefy Aktywności, która zaplanowana została w obrębie działki, na której zlokalizowana jest placówka oświatowa prowadzona przez Stowarzyszenie Viribus Unitis.
W ramach wolnych wniosków wskazywano następujące sprawy, które w ocenie Mieszkańców wymagają pilnej realizacji:
Odwodnienie drogi gminnej wraz ze zjazdami do posesji, na działce ewidencyjnej 174
Wysypanie kruszywem terenu wokół przystanku autobusowego
Uzupełnienie oświetlenia ulicznego
Odwodnienie drogi gminnej i terenów przylegających, w kierunku Wólki
Dokończenie remontu drogi w kierunku Skrzynna


Mieszkańcy dyskutowali na temat sposobu odprowadzenia wody, wskazując przy tym konieczność wykonania krytego rowu przez działki prywatne, jednak nie osiągnięto kompromisu, co do przebiegu tego odcinka. Wskazują również, że ukształtowanie terenu nie pozwoli na odprowadzenie wody poprzez wykonanie rowów z zachowaniem spadku w kierunku Wólki
Dziękuję za obecność i złożone wnioski wszystkim zebranym. Wyrażam nadzieję, ze wspólnym wysiłkiem środowiska samorządowego oraz Mieszkańców, uda się zrealizować wszystkie wnioski, jakie zostały zgłoszone na spotkaniu.

 

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

28-02-2018
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30