Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Zebranie z Mieszkańcami Jabłonicy w sprawie S12

W niedzielę 18 lutego, Mieszkańcy Jabłonicy zapoznali się z projektowanymi korytarzami drogi ekspresowej S12. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie. W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o sprawach bieżących i potrzebach inwestycyjnych sołectwa.

W pierwszej części spotkania, podobnie jak w pozostałych miejscowościach, Mieszkańcy zapoznali się z projektowanymi odcinkami drogi krajowej S12 od węzła Gielniów do węzła Młodocin. Następnie w sposób szczegółowy zostały zreferowane i przedstawione wszystkie trzy warianty przebiegu drogi krajowej, z uwzględnieniem ich potencjalnego wpływu na infrastrukturę lokalną i sytuację gospodarczą gminy. Mieszkańcy otrzymali szczegółową informację na temat zabytków, znajdujących się w pasie przebiegu poszczególnych korytarzy oraz gospodarce przestrzennej terenów znajdujących się w ich zasięgu. Zebrani zwrócili szczególną uwagę na przebieg wariantu oznaczonego kolorem czerwonym, ponieważ korytarz ten przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań gospodarczych i dzieli strukturę gospodarstw rolnych, szczególnie gruntów zlokalizowanych pomiędzy ulicą Główną a Południową. Mieszkańcy wskazują przy tym, że wariant ten jest dobrym rozwiązaniem z gospodarczego punktu widzenia, jednak należy rozważyć jego przesuniecie w kierunku południowym, w okolice mostu na rzece Jabłonicy.
Druga cześć spotkania, to dyskusja związana z bieżącymi potrzebami sołectwa. Zebrani zwracają uwagę na konieczność remontu kładek pomiędzy Jabłonicą a ul. Zacisze w Wieniawie. Istotny i ważny element, z jakim Mieszkańcy zwracają się do samorządu, to przygotowanie projektu i budowa sieci kanalizacyjnej w Jabłonicy. Z uwagi na podmokłe tereny i wysoki poziom wód gruntowych, występuje duży problem z właściwym zagospodarowaniem nieczystości płynnych. Budowa sieci kanalizacyjnej w sposób zdecydowany poprawi jakość życia Mieszkańców oraz wpłynie pozytywnie na środowisko.

Dziękuję za Państwa obecność i ważny głos w debacie, na temat lokalnej polityki rozwoju.

28-02-2018
Artykuły z ostatniego miesiąca