Piątek, 16 listopada 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Trwają prace związane z aranżacją przestrzeni publicznej w Sokolnikach Suchych

W ostatni etap weszły juz prace w Sokolnikach Suchych, związane z modernizacją przestrzeni publicznej, poprzez budowę placu zabaw i siłowni plenerowej przy świetlicy wiejskiej. Wykonanie prac stało się możliwe po użyczeniu przez wspólnotę Mieszkańców, na rzecz Gminy, działek na których prowadzone są obecnie prace. Wcześniej zmodernizowana została świetlica zarówno wewnątrz jak i na zawnątrz obiektu

Mieszkańcy Sokolnik Suchych przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego – 20 200,00 zł, na remont i wyposażenie wnętrza świetlicy. Została odnowiona podłoga, tynki, wyposażona kuchnia oraz część sanitarna.. Ponadto w ramach budżetu gminy na rok 2018, zostały przeprowadzone prace termo modernizacyjne oraz wymienione pokrycie dachowe, na co przeznaczono 54 890,00 zł. Gmina złożyła również wniosek, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki, na budowę placu zabaw i siłowni plenerowej, wraz z miejscami parkingowymi. W ramach projektu na placu zostanie również wybudowana altana plenerowa, ustawione ławki i kosze na śmieci. Na ten cel Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategi rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Dofinansowanie stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, całość projektu zagospodarowania terenu zamknęła się w kwocie 211 799,67 zł.

Niezwykle istotne jest, aby w przypadku poszczególnych miejscowości powstawały sukcesywnie tego typu miejsca, skwery czy place, gdzie będzie możliwość wspólnego spędzania czasu zarówno przez osoby starsze jak i rodziny z dziećmi. Jest to pewnego rodzaju zdrowa alternatywa dla dzieci, które większość czasu spędzają przed komputerem lub telewizorem oraz ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu przez osoby starsze, szczególnie samotne i zagrożone wykluczeniem społecznym.

Inwestycja była możliwa, ponieważ sami Mieszkańcy dali mandat, a powołany Zarząd Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Sokolniki Suche, przekazał w formie użyczenia na rzecz Gminy Wieniawa, działki stanowiące własność wspólnoty. Gratuluję Mieszkańcom kreatywności i proszę o wspólne inicjatywy na rzecz dalszego rozwoju miejscowości. Planujemy, że otwarcie i udostępnienie obiektów Mieszkańcom, odbędzie się w dniu 10 czerwca b.r.

16-05-2018
Artykuły z ostatniego miesiąca