polski angielski niemiecki
Piątek, 16 listopada 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Aktywne NGO-sy na terenie LGD Razem dla Radomki

Sektor organizacji pozarządowych jest ważnym elementem rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Odkrywa niezwykle istotną rolę w budowaniu i rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz postaw prospołecznych. Rozwój kapitału społecznego w oparciu o aktywnych obywateli, aktywne organizacje pozarządowe stanowi dziś niezwykle ważny element każdej miejscowości.

Dlatego w nowej publikacji opracowanej przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” prezentujemy sylwetki aktywnych organizacji z terenu gmin tworzących naszą organizację.

Wzrastająca liczba NGOs w ostatnich latach pokazuje nam, jak ważną rolę stanowią one w życiu codziennym społeczności lokalnych. Na obszarze gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” tj. gmin Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew obserwujemy w ostatnich latach znaczący wzrost znaczenia stowarzyszeń i fundacji, które realizują coraz więcej oddolnych inicjatyw.

Aktywizacja i rozwój obszarów wiejskich w oparciu o aktywność społeczną lokalnych liderów, organizacji pozarządowych to jeden z ważniejszych celów działań podejmowanych przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”. Podejmując się próby przedstawienia najaktywniejszych organizacji, chcemy przybliżyć Państwu ich sylwetki, zapoznać z ich charakterystyką, działaniami, jak również zachęcić do podejmowania współpracy i inicjatyw wpływających na rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Publikacja ta opracowana została w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania pn. „Akademia Skutecznych Menadżerów Społecznych” dofinansowaną ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Publikacja dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” pod adresem:

Wersja on-line(e-book) - http://online.anyflip.com/fuvw/jmlq/mobile/index.html

Wersja *.pdf - (poglądowa, rozmiar 3,8 MB –http://www.razemdlaradomki.pl/dok/skutecznengo/SkuteczneNGO_pogladowa.pdf

Wersja *pdf (pełna wersja, rozmiar 35MB – http://www.razemdlaradomki.pl/dok/skutecznengo/SkuteczneNGO.pdf

 

 

Żródło:

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"
ul. Zielona 127, Janiszew
26-652 Zakrzew
tel. 48 38 58 996
www.razemdlaradomki.pl
www.wdolinieradomki.pl
www.innowacyjnaradomka.pl
www.elearning-szkolenia.eu
www.paprykaprzytycka.eu
www.mazowieckasieclgd.eu

 

 

21-05-2018
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30