Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Gmina Wieniawa otrzymała dofinansowanie z MS i T, do budowy do Otwartych Stref Aktywności

Z nieukrywaną satysfakcją, pragnę poinformować Państwa, że wniosek Gminy Wieniawa dotyczący budowy Otwartych Stref Aktywności w Gminie Wieniawa, uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zadania powstaną OSA w Sokolnikach Mokrych, Brudnowie i Wieniawie. Na ten cel Gmina otrzymała 150 000,00 zł dotacji.

Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki.
W ramach programu OSA powstaną w Sokolnikach Mokre, na działce przy szkole podstawowej, prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sokolniki Mokre Viribus Unitis, na działce w Brudnowie, gdzie obok OSA, zaplanowano również uporządkowanie terenu całej działki, a w ramach Funduszu Sołeckiego w opracowaniu jest projekt adaptacyjny budynku po byłej radzie gromadzkiej i sklepie, na potrzeby lokalnej społeczności. Trzeci obiekt powstanie w Wieniawie na działce przy Przedszkolu Publicznym, przed Przychodnią, jako jeden z etapów zagospodarowania przestrzeni publicznej.
W ramach programu można było otrzymać dofinansowanie na budowę stref aktywności w dwóch wariantach:
Wariant podstawowy:
•    Siłownia plenerowa (wymagane minimum 6 urządzeń)
•    Strefa relaksu (minimum 4 ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping ponga, trampolina, itp., zagospodarowanie zieleni)
 Wariant rozszerzony:
•    Siłownia plenerowa (minimum 6 urządzeń)
•    Strefa relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby  lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni)
•    Plac zabaw o charakterze sprawnościowym (w programie wymagane 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym)
•    Ogrodzenie terenu (wymagane minimum ogrodzenie placu zabaw)
 Cele programu: budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności skierowanych do różnych grup wiekowych, tworzenie przestrzeni aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej – uprawianie sportu jako forma spędzania wolnego czasu
Realizowane przez samorząd zadanie stanowi odpowiedź na oczekiwanie społeczne w zakresie tworzenia stref aktywności sportowo-rekreacyjnych w pobliżu miejsca zamieszkania oraz wpisuje się w przyjętą przez Radę Gminy w Wieniawie, Strategią Rozwoju na lata 2018-2032

07-06-2018