Niedziela, 22 lipca 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
XII Rowerowy Zlot Gwieździsty
Związek Gmin Radomka zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa  na XII Rowerowy Zlot Gwieździsty, który odbędzie się 19.06.2015 r. Rowerzyści wyruszają z terenu  gmin  Jedlińsk,, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew, aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie
Celem zlotu jest integracja środowisk gminnych Związku, przybliżenie walorów turystycznych naszych gmin oraz popularyzacja podróżowania rowerem jako jednej z form rekreacji ruchowej. Promujemy utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku. Podczas pikniku organizowany będzie konkurs wiedzy na temat ZG ,,Radomka”, konkurs wiedzy o powiecie radomskim oraz konkurencje sprawnościowe. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz akrobatyki rowerowej z humorem w wykonaniu Piotra Bielaka. Odbędzie się również akcja znakowania rowerów organizowana wspólnie z  Komendą Miejską Policji w Radomiu.

W bieżącym roku imprezie towarzy pokaz "Bezpieczna Kąpiel" oraz konkursy organizowane przez  Wojewódzką Komendę Policji zs. w Radomiu wraz z Miejską PSP w Radomiu, UM Radom, WOPR Radom, RDLP Radom, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej.

W programie, m.in.:
  1. Konkurs o bezpieczeństwie